قیمت پکیج

0
241
قیمت پکیج
قیمت پکیج

قیمت پکیج

قیمت پکیج پیرو فاکتورهای متعددی می باشد. فاکتورهایی نظیر میزان ایمنی پکیج، نوع نصب و لوله کشی آن، ابعاد و بسیاری موارد دیگر تاثیری مستقیم بر قیمت پکیج دارد. همانطور که می دانیم، پکیج ها جایگزین نسل قدیمی خود هستند که برپایه موتورخانه راه اندازی می شدند. پکیج ها نسل جدید با راندمان بالا و البته سرویس و نگهداری آسان می باشند.

قیمت پکیج بسته به سایز آن متفاوت می باشد.

قیمت پکیج بسته به کشور تولید کننده نوسان دارد؛ درشکل کلی دو گروه پکیج وجود دارد: * پکیج ایرانی و * دیواری خارجی .

قیمت پکیج های ایرانی وابسته به قطعاتی است که در آنها استفاده شده است.

قیمت پکیج بر مبنای الحاقاتی نظیررسوب زدای مغناطیسی که برای نصب آن استفاده می شود، متغییر است.

متراژ ساختمان از فاکتورهایی است که بر قیمت پکیج تاثیرگذار می باشد.

برای خرید تنها قیمت پکیج را دلیل بر مرغوبیت آن مدنظر قرار ندهید.

بسته به نوع پکیج * دیواری یا * زمینی ، قیمت پکیج نیز متغییر می باشد.

قیمت پکیج وابسته به تعداد مبدل های آن می باشد. قاعدتا پکیج های دو مبدله گران ترند.

قیمت پکیج پیرو نوع سوختش می باشد. پکیج های گازسوز، گازوئیل سوز، دوگانه سوزو برقی هر کدام دارای قیمت های متفاوتی هستند.

چنانچه پکیج به عیب یاب اتوماتیک مجهز باشد، قیمت آن نیز افزایش می یابد.

قیمت پکیج های فن دار از انواع بدون فن گرانتر می باشند.

قیمت پکیج مجهز به سنسور حرارتی دودکش بالاتر از انواع بدون سنسور می باشد.

قیمت پکیج
قیمت پکیج

فاکتورهای موثر بر قیمت پکیج کدامند؟

اصولا پکیج ها از نظر شکل ظاهری و نوع نصب به دو گروه عمده پکیج های دیواری و پکیج های زمینی تقسیم می شوند. پکیج های زمینی نسبت به پکیج های دیواری قدرتمندتر بوده و قاعدتا از قیمت بالایی نیز برخوردارهستند.

یکی دیگر از فاکتورهای موثر بر قیمت پکیج، نوع سوخت پکیج می باشد؛ اصولا پکیج ها بر اساس نوع سوختشان * گازسوز، * گازوییل سوز، * دو گانه سوز، * برقی تقسیم بندی و قیمت های مختلفی نیز دارند. در مجموع پکیج های گازی و برقی از محبوبیت بالا و بالطبع قیمت بیشتری نیز برخوردارند.

استفاده از پکیج های فن دارو بدون فن بر مبنای فاصله شان تا دودکش تعیین می گردد. قیمت پکیج های فن دار از نوع بدون فن گران تر می باشد.  هر چند که نوع فن دار بویژه در زمستان، از خود صدا تولید می کنند.

پکیج های دو مبدله از انواع تک مبدل گرانتر هستند. این پکیج ها درمقابل رسوب مقاوم بوده و عمر طولانی تری نیز دارند.

ویژگیهای پکیج خوب کدامند؟

پکیج ها یکی از نمودهای تکنولوژی می باشند و مناسب افرادی هستند که دنباله رو متد روز و فناوری هستند. تمیز بودن پکیج ها و اینکه نیاز به نظافت همانند نسل قدیمشان را ندارند، مزیت بزرگی به حساب می آید. پکیج ها، دوده و کثیفی نداشته و به دلیل راه اندازی شوفاژ، زحمت نصب بخاری را کم نموده اند.

اصولا یکی از نیازهای مبرم بشر، نیاز به آسایش و رفاه می باشد. انسان به دلیل اینکه پکیج ها رفاه را برایشان به ارمغان آورده اند، از این وسیله استقبال نموده اند. نکته حائزاهمیت در نظر گرفتن ویژگی های پکیج خوب است که قاعدتا بر قیمت پکیج نیز تاثیرگذار می باشد. در این بخش به شکل مبسوط به برشمردن ویژگیهای پکیج خوب خواهیم پرداخت.

 1. یک پکیج خوب از ایمنی بالایی برخوردار بوده ومعایب متداول بخاری و شوفاژ را ندارد. به عنوان مثال بخاری خطرانتشار مونواکسیدکربن، نشت گاز و یا حتی در موارد وخیم انفجار را در پی دارد. حال آنکه یک پکیج خوب کاملا ایمن بوده و خطراتی اینچنینی را در پی ندارد. در واقع پکیج با جریان آب گرم کار کرده و محیط را گرم می کند.
 2. یک پکیج خوب دارای تنظیمات معینی بوده که به شکل مستقل از کل ساختمان عمل خواهد نمود. گرمای تولیدی یک پکیج خوب هیچوقت به هدرنمی رود و نمود این گرما در آشپزخانه و سرویس ها مشهود می باشد.
 3. یک پکیج خوب نیازی به لوله کشی های طولانی نداشته و نگهداری آن زحمت زیادی ندارد. یک پکیچ خوب بالای 95% از اتلاف انرژی و به ویژه گرما جلوگیری کرده و بهترازانواعی که با موتورخانه ها کار می کنند، کاربرد دارد.
 4. پکیج خوب از سیستم پیچیده ای برخوردار نبوده و کاربران به سهولت آنرا نگهداری و استفاده می نمایند.
 5. پکیج خوب به راحتی نصب و راه اندازی می گردد؛ ضمن اینکه حداقل اتلاف را دارد.
 6. پکیج خوب به سرعت و سهولت آب را گرم نموده و از عملکردی مطمئن نیز برخوردار می باشد.
 7. بدون صدا بودن پکیج های خوب از مزایای آن ها به حساب امده وکارکردشان نرم و روان است.
 8. پکیج های خوب قابلیت تنظیم و کارکرد با هر نوع فشار آبی را دارا می باشند.
 9. پکیج های خوب فن دار بوده ومحفظه احتراقشان نیز بسته می باشد. در اینصورت تغییرات آب و هوایی نظیر باد بر عملکرد این دستگاه ها تاثیری ندارد.
 10. قیمت پکیج بر مبنای اینکه برای تمامی فصول کارایی یکسانی داشته باشد، بالاتر می باشد. این نوع از پکیج ها بدون اُفت راندمان شان در فصول سرد سال نیز همانند فصول گرم کارایی دارند.
قیمت پکیج
قیمت پکیج

نکات حائز اهمیت در زمان خرید پکیج

 • برحسب نیازتان دست به انتخاب بزنید

در زمان انتخاب و خرید پکیج، حتما به تناسب آن با محیط ساختمانتان توجه نمایید. متراژ ساختمان و نوع پکیج ارتباطی کاملا مستقیم با یکدیگر دارند. پیش از خرید حتما این مقاله را بخوانید .

* پکیج 26 کیلو واتی متناسب متراژ ( زیربنای) 150 متر مربع

* پکیج 35 کیلو واتی متناسب متراژ 400-240 مترمربع

وارسی دودکش

همانطور که پیشتر اشاره شد، قیمت پکیج ها بر اساس فن دار و بدون فن بودن، متغییر است. در طبقات بالایی ساختمان که پکیج به دودکش نزدیکتر است بایستی حتما از انواع فن دار استفاده نمود. بر مبنای متر میتوان گفت که چنانچه طول دودکش تا پکیج کمتر از 3 متر باشد، حتما استفاده از پکیج فن دار توصیه می شود. هر قدر میزان فاصله پکیج از دودکش بیشتر باشد، استفاده پکیج بدون فن بلامانع است. در مجموع دودکش های فن دار بر انواع بدون فن ارجحیت دارند؛ به ویژه انواعی که مجهز به دودکش دوجداره می گردند.

لازم به ذکر است که چنانچه به هر دلیلی از پکیج های فن دار استفاده نمی کنید، حتما از انواع پکیج مجهز به سنسور حرارتی دودکش بهره ببرید. این انواع پکیج در صورت بروز هرگونه علایم حرارتی ، گرفتگی دودکش را آشکارو خاموش می شوند.

مبدل حرارتی محل را در نظر بگیرید

در زمان خرید پکیج حتما به نوع مبدل حرارتی توجه نمایید. چنانچه گرمایش محل از کف باشد، پکیج های کندانسیک گزینه مناسبی می باشند؛ در اینصورت مصرف گاز پکیج تقلیل می یابد.

چنانچه از فن کوئل برای گرمایش محیط استفاده می شود، پکیج منبع دار بهترین گزینه می باشد. در صورت استفاده از پکیج منبع دار، زمانی که آب گرم مصرف می شود، فن کوئل ها باد سرد نمی زنند.

قیمت پکیج
قیمت پکیج

میزان آب گرم مصرفی خود را مد نظر قرار دهید

در زمان خرید پکیج، حتما میزان آب گرم مورد مصرفتان را مدنظر قرار دهید. در صورتی که مصرف آب گرمتان زیاد است، حتما از انواع پکیج مخزن دار استفاده نمایید. البته پکیج هایی با قدرت بیشتر از 31 کیلو وات نیز مناسب شما می باشند.

کدامیک؟ زمینی یا دیواری ؟!

پکیج های زمینی مناسب ساختمان هایی است که ظرفیت حرارتی بالایی نیاز دارند. ساختمان هایی با متراژ بیش از 300 متر بایستی به پکیج زمینی مجهز گردند. در مجموع پکیج های زمینی کم مصرف تر، درای عمربالاتر نسبت به انواع دیگر بوده و استفاده از آنها در ارجحیت می باشد.

پکیج های تک مبدله یا دو مبدله ؟

آیا آب منطقه شما حاوی املاح بالایی است؟ در اینصورت حتما از پکیج های دومبدله بهره ببرید. در شهرهایی نظیر قم و یزد که آب شان از املاح بالایی برخوردار است، حتما استفاده از پکیج های دو مبدله توصیه می شود؛ چرا که پکیج های تک مبدله سریعا رسوب گرفته و بازدهی شان کاهش می یابد.

خدمات پس از فروش

از شرکت هایی خرید نمایید که معتبر بوده و خدمات پس از فروش طلایی را به مشتریانشان ارائه می دهند. از سوی دیگر مدنظر داشته باشید که چنانچه از کارخانه ای دارای حسن شهرت خرید نمایید، از پشتیبانی طولانی مدت و تضمین قطعات برخوردار خواهید شد. کارخانه های معتبر، ضمانت های 3-2 ساله در اختیارمشتریان قرار می دهند. بهتر است بدانید که بهترین پکیج های خارجی، ایتالیایی می باشند. البته لازم به ذکر است که شرکت های ایرانی نیز به ویژه در سالهای اخیر در امر تولید پکیج بسیار توانمند ظاهر گردیده اند. این توانمندی به درجه ای رسیده است که انواع پکیج های ایرانی صادر نیز می گردند.

عیب یاب اتوماتیک پکیج

یکی ازمحاسن برخی ازپکیج ها، دارا بودن سیستم عیب یاب اتوماتیک با کد می باشد. این قابلیت موجب می گردد تا حتی مصرف کننده معمولی نیز قادربه عیب یابی باشد. عیب یاب ها با سنسورهای کنترل عملکرد تجهیز گردیده اند. خطاها، کدگذاری شده اند و با مراجعه به دفترچه راهنما می توان ایرادات دستگاه را شناسایی نمود.

هد پمپ سیرکولاسیون

حتما در زمان خرید پکیج به مسیرهای لوله کشی توجه نمایید. مسیرهای لوله کشی طولانی معمولا بر افت فشار تاثیرگذارند. هد پمپ سیرکولاسیون غالبا برای 50-35 متر لوله کشی طراحی و تولید می شوند. ناگفته نماند که نوع لوله نیز بر افت فشار تاثیر دارند. لوله های منعطف چندلایه دارای حداقل افت فشار می باشند. این نوع لوله ها زبری کمتری داشته و عدم استفاده از اتصالات برای این لوله ها، افت فشاررا به کمترین حالت ممکن تقلیل می دهد.

قیمت پکیج تحت تاثیر عوامل مذکور متغییر می باشد. پیش از خرید پکیج حتما اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. تناسب پکیج با نیاز کاربر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در واقع در نظر گرفتن این مورد موجب بالا رفتن راندمان دستگاه می گردد. پیش و در هنگام خرید از کارشناسان مهندسی ساز جویای نظر شوید. سپاس از همراهی نگاه مهربانتان.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید