سایبان

1
1720
سایبان
سایبان
سایبان

سایبان : امروزه جهت استفاده حداکثر از محیط اعم از اماکن تجاری عمومی یا منازل از سایبان ها استفاده می شود که نصب آسان آنها این امکان را برای شما ایجاد می کند تا بتوانید از فضای مدنظر خود هم چون تراس ، بالکن ، پارکینگ های بدون سقف ، با کنترل میزان نور آفتاب یا محافظت در زمان بارش لذت ببرید.دلیل استفاده بیشتر از سایبان برقی مدیریت آنها از طریق ریموت کنترل می باشد که این امکان را برای هر مصرف کننده ایجاد می کند که در هر زمان بتواند به راحتی آنها را بالا و پایین ببرد.

تاریخچه سایبان ها

اولین سایبان ها در تمدن مصر باستان مشاهده شده است که در اشعاری از شاعران آن زمان که به تاریخ ۵۰ سال قبل از میلاد بر می گردد دیده شده است سایبان هایی عظیم که بر روی الوارهای بزرگ متصل می شدند که از سایه ی آنها در نور آفتاب وگرمای شدید استفاده می شد که جنس اکثر سایبانها کتان بوده است.از اویل قرن نوزدهم رفته رفته سایبان ها تغییر کرد تا به امروز که جدیدترین متدها در آنها جهت آسایش مشتری استفاده شده است .

مزایای استفاده از سایبان

در سایبان هایی که خاصیت جمع شونده بودن دارند این امکان برای مالک ایجاد می شود تا در زمان های تابش شدید خورشید یا رگبار شدید سایبان را باز کنند و حفاظتی در مقابل موارد مذکور ایجاد کنند.طبق بررسی های انجام شده نشان می دهد که هوای زیر سایبان می تواند تا ۲۰ درجه خنک تر باشد همچنین عدم ورود نورآفتاب مستقیم به فضای داخل اماکن موجب جلوگیری از گرمای زیاد و استفاده بیستر از تهویه هوا می شود که می توان به این نکته اشاره نمود که خود موجب کاهش هزینه های تهویه هوا می شود.

سایبان ها یک نوع محافظ در مقابل نور خورشید برای اثاثیه منزل می باشند این حفاظت خود باعث می شود تا رنگ قالی ها ولوازم خانگی در اثر نور شدید خورشید تغییر نکند .ایجاد فضا یکی دیگر از نکات مثبت می باشد ، در صورت نداشتن فضایی برای استفاده از محیط بیرون خانه یا ایجاد یک پاسیو زیبا می توانید از سایبان استفاده کنید و یا حتی به راحتی آلاچیقی کوچک جهت نشستن و دورهمی های خانوادگی بوجود آورید.

سایبان
سایبان

انواع سایبان

افزودن یک سایبان به خانه سرمایه گذاری بسیار خوبی است. سایبان ها را می توان بر روی درها، پنجره ها، پاسیوها یا روی حیاط نصب کرد. این سایبان ها مخصوصا بعد از نصب روی پنجره ها با کاهش نور خورشید و انعکاس نور بهره وری انرژی را افزایش می دهند. زمانی که از سایبان روی بالکن یا حیاط استفاده شود، میزان آسیب به مبلمان فضای باز کاهش داده می شود . این روش همچنین با محافظت از شما در برابر خورشید و باران میزان استفاده شما از فضای باز را نیز افزایش می دهد. پس از اتخاذ تصمیم برای بهبود فضای خانه یا کسب و کار خود با یک سایبان، باید سبک، پوشش و انواع سایبان را انتخاب کنید.

۱- سایبان ثابت

سایبان ثابت دارای یک قاب جوش داده شده است که به طور دائمی به دیوار متصل می شود. این سایبان ها نباید حرکت کنند و جز متعلقات دائمی خانه یا کسب و کار شما می شوند.

مزایا سایبان ثابت

▪ محکم و با دوام

▪ حفاظت کامل در برابر انواع آب و هوا

▪ ایده آل برای مناطق کوچکتر مانند پنجره ها و درها

معایب سایبان ثابت

▪ نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتر

▪ عدم تغییر جهت

▪ نیاز به ستون های حامی برای پوشش یک منطقه بزرگ

سایبان متحرک

سایبان متحرک به دو مدل سایبان متحرک دستی و سایبان برقی (موتوردار) تقسیم می شود .

۱- سایبان متحرک دستی: که از اسم آن پیداست برای بالا یا پایین بردن آن از یک میل لنگ استفاده می کنند.

۲– سایبان برقی :این نوع سایبان ها دارای یک موتور می باشند که وظیفه بالا و پایین بردن را به عهده دارد ، حرکت موتور را می توان از طریق یک ریموت ، کنترل کرد و با فشار یک دکمه سایبان را بالا یا پایین برد.

سایبان
سایبان

سایبان کشویی

سایبان کشویی نیز به خانه شما متصل می شود، اما می توان آن را باز کرد یا به عقب بر گرداند تا به میزان دلخواه شما منطقه ای را پوشش دهد. سایبان های قابل انعطاف به صورت موتوری یا دستی عقب و جلو برده می شوند.

مزایا سایبان کشویی

▪ قابل نصب روی دیوار یا سقف

▪ قابلیت برداشته شدن در آب و هوای بد

▪ هزینه نگهداری پایین

▪ مناسب برای حیاط و ویلا

معایب سایبان کشویی

▪ عدم تحمل هوای بد

▪ هزینه اولیه بالا

▪ هزینه تعمیر بالا

پرکاربردترین سایبان ها

▪ سایبان پارکینگ ها

این سایبان های به گونه ای هستند که می تواند برای شما محفظه ای ایجاد کند که تابش های مضر نور خورشید به ان راه پیدا نکند . سایبان پارکینگ ها این قابلیت را دارا می باشند که خیلی سریع نصب شوند . شما در مدت زمانی کمی می تواند این گونه سایبان ها را نصیب کنید و برای پارکینگ خود سایبان مجهزی را طراحی کنید . برای این که بتوانید سایبان پارکینگ حرفه ای را نصب کنید نیاز دارید که این گونه از بهترین مواد تشکیل شده باشد . برای نصب ان نیار به افراد ماهر و توانا دارید . بیشتر مواقع از طرف شرکتی که این گونه سایبان ها را خریداری می کنید افراد قابل اطمینانی را برای نصب ان پیشنهاد می کنند . اما اگر خودتان این توانایی را در خود احساس می کنید می توانید آن را انجام دهید . برای این کار فقط به ابزار اولیه نیاز خواهید داشت و کمی هم باید اهل فن نیز باشید . شما در اندک زمانی می توانید یک سایبان پارکینگ بسازید و برای این کار می توانید از ایده های دیگران استفاده کنید.

خودرو ها به مواظب در برابر باران و نور خورشید نیاز اساسی به سقف ثابت دارند. جنس سایبان پارکینگ باید بسیار مرغوب باشد که بتواند سال های زیادی کاربرد داشته باشد و در برابر نور خورشید و انعکاس اشعه UV مقاوم باشد به این ترتیب باعث خنک شدن زیر سایبان می شود. پوشش سقف ثابت از اجناسی شامل پلی کربنات،پوشش های یو پی وی سی، ورق های گالوانیزه است که اغلب به کار می رود.

سایبان
سایبان

مطالبی در مورد پلی کربنات

پلی کربنات، پلاستیکی آمورف و شفاف است که مقاومت حرارتی بالایی دارد این پلاستیک تا دمای ۱۴۰ درجه سانتیگراد سختی بالای خود را حفظ میکند خواص عایق الکتریکی خوبی دارد و خود اطفاء در برابر حریق است. این پلاستیک از چگالی ۲٫۱ برخوردار بوده که نسبت به پلاستیک های مهندسی دیگر سبک تر است از جمله محاسن پلی کربنات مقاوم آن در برابر رنگ پذیری است. درنگ های مختلفی تولید می گردد و قابل شستشو می باشد که دارای ۱۰ سال گارانتی کارخانه است. به همین خاطر معمولا برای سایبان ها (سقف ثابت) از ورق های پلی کربنات استفاده میشود.

مزایای پلی کربنات تخت

▪ مقاومت پذیری زیاد در برابر ضربه های فیزیکی

▪  دارا بودن شفافیت بالا می باشد.

▪ مقاومت داشتن در برابر گرما و سرما می باشد.

▪  قابلیت نصب آسان آن است.

سایبان
سایبان

▪ سایبان پی وی سی

شاید تا به حال به سایبان پی وی سی ها دقت نداشته باشید . این شایبان ها به گونه ای طراحی می شوند که کم ترین فضار را اشغال کند در کنار آن نیز باید بهترین کیفیت را از خود نشان دهند . این گونه سایبان ها معمولا برای وسایلی که از جنس پی وی سی می باشند استفاده می شود که می تواند به تانکر های مخازن آب اشاره کرد . این تانکر ها از جنس های مروبی ساخته می شند اما نباید این مورد را نادیده گرفت که نور خورشید هر چیزی را در دراز مدت تجزیه می کند و شما باید از همین ابتدا برای حل آن راه کاری بیندیشید . سایبان پی وی سی می تواند خیلی مفید باشند و عمر این گونه وسایل را سال ها بالا ببرد . شاید شما در وهله اول کمی هزینه پرداخت کنید اما یادتان باشد که در دراز مدت می توانید ان را جبران کنید و برای شما فایده های زیادی به ارمغان بیاورد . بعضی از افراد بر این عقیده هستند که نور خورشید نمی تواند به پی وی سی آسیب برساند ولی باید گفته شود که نور خورشید باعث تجزیه شدن هر چیز یدر طبیعت می شود و تمام فرسایش هایی که صورت می گیرد بر اثر نور خورشید می باشد اما سرعت تجزیه به جنس عناصر نیز بستگی دارد . در پی وی سی ها سرعت تجزیه شدن نسبت به بقیه کم تر می باشد لی به هر حال در عرض چند سال تجزیه می شود و شما باید برای این کار چاره ای بیندیشید و ان هم استفاده از سایبان چی وی سی می باشد که در مقابل نور خورشید و هر چیز دیگری مقاوم می باشد . این سایبان ها در طرح ها و اندازه های مختلف ساخته می شود و شما بنا به نیازی که دارید می توانید یکی از ان ها را خریداری کنید و بر روی وسیله ورد نظر خود قرار دهید . این سایبان ها بسیار سبک می باشند و به راحتی می توانید ان ها را جا به جا کنید و هزینه ان ها نیز بسیار ارزان می باشد و برای هر شخصی به صرفه است که در همان لحظه اول این نوع سایبان ها را خریداری کند.

سایبان
سایبان

▪ سایبان ماشین

سایبان ماشین ها در دنیای امروز امری ضروری می باشد . می دانید که بدنه ماشین ها بسیار ظریف می باشد و به نور خورشید حساس است . اگر شما مدت زیادی ماشین خود را در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار دهید به مرور زمان از مقاومت کاسته شده و در آن خردگی ایجاد می شود . شاید شما این علائم را با چشم مسلح نبینید ولی این را بدانید که ازمایش ها ثابت کرده ایت که نور خورشید عامل مخربی برای ماشین ها می باشد ازاین رو همه ان ها به سایبان ماشین نیاز دارند . شما می توانید این گونه سایبان ها را از شرکت های تولیدی که در این کار می باشند تهیه کنید و بنا به مدل و نوع ماشینی که دارید سایبان مربوطه را خریداری کنید . از ویژگی های منحصر به فرد این گونه سایبان ها این می باشد که به راحتی قابلیت جمع شدن را دارا می باشند و می توان  آن ها را تا انداز های کوچ جمع نمود بنابرای ن به شما اجاز می دهند که ان ها را حمل کنید و هر جا که نیاز بود از سایبان ماشیناستفاده کنید . شما برای این کار باید یک هزینه بسیار کمی را بپردازید البته در دراز مدن بسیار به نفع شما خواهد بود و می توانید تا پایان عمر از ان استفاده  کنید.

جنس سایبان

سایبان ها معمولان از کرباس تشکیل شده اند که با فیبر اکریلیک رشته پلی استر یا پنبه بافته شده است و یا از لایه ای وینیل که بر روی الیاف پلی استر قرار گرفته است و روی سازه ای سبک از آلومینیوم ، آهن ، فولاد و چوب و مواد شفاف کشیده می شود ساخته شده باشد. سایبان های حصیری جز سایبان های مقرون به صرفه محسوب می شوند که می توانید به سادگی آن ها را بر روی چارچوب های مورد نظر خود سوار کنید و سایبان مقرون به صرفه منزل یا محل کار خود را بسازید. سایبان های شفاف که معمولا از صفحات پلکسی رنگی ساخته می شوند در زمان بازتاب نور زیبایی خوبی را به محیط ارائه می دهد اما این نوع از سایبان ها توانایی جذب گرما را ندارند و برای جلوگیری از نور خورشید مورد استفاده قرار میگیرند.

سقف ثابت یا سایبان را کجا می توان استفاده کرد؟

مکان های زیادی برای اجرای سقف ثابت وجود دارد که از قبیل منازل مسکونی، مجتمع ها بزرگ مسکونی، تجاری و اداری، باغ ها، کارخانه ها، سقف استخر ها که می توان به صورت ثابت یا متحرک اجرا نمود، تالار های پذیرایی ومجالس که علاوه بر کارایی ، زیبایی خاص هم به مکان نصب شده می افزاید و شامل یک سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات میگردد.

گفتار پایانی

نور خورشید برای حیات انسان حیاتی و ضروری می باشد. این نور خورشید دارای طیف نور های متفاوتی می باشد و ما فقط نورهای مرئی را می بینیم. نور خورشید دارای فرکانس های بالا تا پایین می باشد و فرکانس های بالا ممکن است مشکل ساز شوند و به اجسام آسیب بزنند. شما می تونید بر حسب نیاز خود سایبان برقی و سقف های برقی را باز یا بسته کنید و طبق شرایط از آن استفاده کنید.

1 نظر

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید