اتصالات شیرآلات هوشمند

0
271
اتصالات شیرآلات هوشمند
اتصالات شیرآلات هوشمند

اتصالات شیرآلات هوشمند

مسولیت زندگیتان را به عهده بگیرید. این را بدانید … فقط شما هستید که میتوانید خودتان را به جایی که میخواهید برسانید، نه هیچکس دیگری.

اتصالات شیرآلات هوشمند : تاریخچه مختصر تحول شیرآلات: شیرآلات مسیر بسیار طولانی را طی کرده اند. اولین شیرها حالت چوب پنبه ای داشتند. مخازن و بشکه های چوبی آب در منازل و انبارها نگهداری می شد. در بخش پایین این بشکه ها نیز سوراخی وجود داشت که توسط همین چوب ها باز و بسته می شد. شیرهایی که متعلق به سده گذشته هستند، تنها دارای یک ورودی و خروجی بودند و توسط یک فلکه ساده باز و بسته می شدند. این شیرها هنوز هم در منزل بسیاری افراد پیدا می شود. بخصوص اگر به خانه های ویلایی قدیمی سری بزنید، در حیاط آن‌ها و در کنار حوض، شیر آب زردرنگ و خاطره انگیزی را مشاهده می کنید که شما را به گذشته ها پرواز می دهد.به مرور که آب‌گرم‌کن راه خود را به منازل باز کرد، نوع شیرآلات نیز تغییر کرد. با ورود آب‌گرم‌کن، دو عدد از همان شیرآلات قدیمی در بیشتر جاها وجود داشت. با باز کردن هر کدام از آن‌ها می توانستید به آب گرم و سرد به صورت جداگانه دسترسی داشته باشید. سپس شیرآلات مخلوط به بازار عرضه شد و با اقبال عمومی روبرو گشت. این شیرآلات در ابتدا به صورت فلکه ای بودند. هنوز هم این نوع شیرآلات تولید می شوند و طرفداران زیادی نیز دارند. باز و بسته کردن شیرآلات فلکه ای مدت زیادی طول می کشد و باید هر بار کلی آن‌ها را بچرخانید. از آنجایی که هر نوع محصولی که مقداری کار افراد را ساده تر کند، مورد استقبال قرار می گیرد، شیرآلات اهرمی نیز اندک اندک جای دیگر شیرآلات را تنگ و تنگ تر می کنند. آخرین نوع شیرآلات نیز شیرآلات هوشمند و دیجیتال هستند که هنوز جایگاه خود را در بین عموم مردم باز نکرده اند. قیمت بیش از حد و بیگانگی بیشتر مردم با تکنولوژی بخصوص در کشور ما باعث شده که هنوز این نوع شیرآلات جایگاه محکمی برای خود دست و پا نکنند.

اتصالات شیرآلات هوشمند
اتصالات شیرآلات هوشمند
انواع اتصالات شیرآلات از نظر محل استفاده: در دنیای شیرآلات 4 نوع شیر تولید و عرضه می شود. البته شیرآلات دیگری نیز برای مقاصد تجاری و نظایر آن تولید می شود اما عمده ترین انواع شیرآلات خانگی همین 4 نوع هستند. شیرآلات آشپزخانه، حمام، توالت و روشویی چهار نوع عمده شیرآلات منزل هستند. هرکدام از این شیرآلات ویژگی های خاص خود را دارند که واضح است و ما نیز وارد جزئیات نخواهیم شد.

اتصالات شیرآلات هوشمند چیست و در چه مکان هایی کاربرد دارد؟ شیرآلات هوشمند نوعی از شیرآلات لوکس هستند که استفاده از آن ها بسیار پرطرفدار شده است. شیرآلات هوشمند در مکان های مختلفی استفاده می شوند و در مدل های گوناگونی تولید و طراحی شده اند. تا مدت ها تنها شرکت های واردکننده شیرآلات ، این مدل ها را وارد می کردند اما در سال های اخیر شرکت های داخلی نیز به تولید شیرآلات اتوماتیک پرداخته اند. اما قبل از خرید و استفاده از مدل از شیرآلات ، باید بدانید که آیا برای استفاده شما مناسب است یا خیر. امروزه در بسیاری از هتل ها، سازمان ها، بیمارستان ها، شرکت و خانه های مسکونی از شیرآلات هوشمند استفاده می شود. یکی از دلایل اصلی استفاده از این مدل شیرآلات ، صرفه جویی ۵۰ تا ۷۰ درصدی مصرف آب توسط آن ها است.

اساس کار شیرآلات هوشمند:  شیرآلات هوشمند بر اساس ارسال و دریافت سیگنال نور مادون قرمز کار می کنند. بدین صورت که در زمان استفاده از این شیرآلات ، باید دست خود را در معرض دید سنسورهای مادون قرمز قرار دهید تا شیر آب شروع به کار کند. پس از جاری شدن آب، بر طبق زمانبندی خاص، بدون تماس دست، جریان آب قطع خواهد شد. به همین علت استفاده از شیرآلات هوشمند موجب صرفه جویی در مصرف آب خواهد شد. همچنین اگر جسمی به صورت ثابت در مقابل سنسور قرار بگیرد سنسورهای شیرآلات هوشمند در مدت زمان مشخص، به طور اتوماتیک جریان آب را قطع خواهند کرد.

اتصالات شیرآلات هوشمند
اتصالات شیرآلات هوشمند

تکنولوژی جدید در شیرآلات هوشمند: یکی از تکنولوژی های جدیدی که در برخی از مدل های شیرآلات هوشمند وجود دارد، استفاده از پلاتور است. پلاتور داخل شیرآلات هوشمند باعث مخلوط شدن هوا، داخل آب می شود و  آب به صورت حباب دار جریان پیدا می کند. این مدل ها باعث صرفه جویی بیشتر آب نسبت به مدل های بدون پلاتور هستند.

ویژگی های شیرآلات هوشمند:  دبی آب در شیرآلات هوشمند ۱۲ لیتر در دقیقه است و سنسور آن ها قابل برنامه ریزی می باشد. برخی از مدل های این شیرآلات دارای نمایشگر هشدار اتمام باتری هستند. شیرآلات هوشمند می توانند با استفاده از باتری و برق به صورت همزمان نیز کار کنند. به همین علت این شیرآلات می توانند در زمان قطع برق نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

محل های استفاده از شیرآلات اتوماتیک در خانه: از شیرآلات هوشمند در قسمت های مختلف در یک خانه مسکونی می توان استفاده کرد. امروزه نیز انواع مختلف آن ها برای مکان های مختلف در بازار موجود می باشد.

اتصالات شیرآلات هوشمند
اتصالات شیرآلات هوشمند

مزایای استفاده از اتصالات شیرآلات هوشمند:

*بیش از ۷٠ درصد صرفه جویی در مصرف آب و انرژی و هزینه

جبران افت فشار در طبقات بالایی ساختمان

*عدم چکه آب در استفاده از این نوع شیر به علت استفاده از مکانیزم ویژه

*بهداشت کامل فردی

*جلوگیری از گسترش بیماری های واگیردار

*عدم اتلاف انرژی حرارتی به دلیل عدم نیاز به تنظیم آب گرم و سرد در هر بار استفاده

*عمر مفید باتری بين يک تا سه سال بسته به ميزان مصرف

*مجهز به سیستم کنترل کننده هوشمند در مواقعی که احتمال هرز رفتن آب وجود دارد

*ايزوله نسبت به رطوبت و آب

*عملکرد سریع و مطمئن و نصب آسان

نحوه ی نصب  و اتصالات شیرآلات هوشمند:  نحوه ی نصب شیرآلات هوشمند  بسیار ساده و سریع می باشد و مصرف کنندگان می توانند با مراجعه به دفترچه ی راهنمای این محصول آن را در عرض چند دقیقه نصب کنند. البته برای راحتی کار و فعال کردن گارانتی این مدل از شیرها می توانید از افرادی که در این کار حرفه ای هستند که در آن قیمت شیر آب هوشمند  و در نمایندگی مربوط به این محصول فعالیت می کند دعوت کنید تا شیر آب اتوماتیک شما را نصب کنند و نحوه ی استفاده و نکات قابل توجه در استفاده از آن را برای شما توضیح دهند. نکته ای که در نصب این محصول باید به آن توجه داشته باشید این است که راه های ورود جریان برق را کنترل بفرمایید تا آسیب و خطری شما و محصولتان را تهدید نکند.

اتصالات شیرآلات هوشمند
اتصالات شیرآلات هوشمند

جنس و هزینه شیرآلات هوشمند

قیمت شیرآلات هوشمند دارای جنس های بسیار متنوعی می باشد و امروزه تمام شرکت های تولید کننده سعی بر آن دارند که بهترین و با کیفیت ترین قیمت را تولید و روانه ی بازار کنند. این شرکت ها برای ساخت شیرهای هوشمند از موادی مانند نیکل، کروم، استیل و برنج استفاده می کنند. که هر یک از این فلزها دارای مقاومت و زیبایی به خصوصی می باشند. شما می توانید در هنگام تهیه ی قیمت شیرهای هوشمند با توجه به علایق و سلایق خود یکی از این جنس ها را انتخاب کنید. قیمت شیرهای هوشمند هر کدام از این جنس ها با یکدیگر متفاوت می باشد که از ارزان ترین جنس آن می توان به جنس استیل این محصول اشاره کرد که از محبوبیت بسیار زیادی در میان مصرف کنندگان برخوردار هستند. البته شما می توانید با در نظر گرفتن هزینه ای بیشتر، از جنس کروم این محصول خریداری کرده و از زیبایی بی نظیر و منحصر به فرد آن لذت ببرید.

اتصالات شیرآلات هوشمند
اتصالات شیرآلات هوشمند

 انواع شیرآلات هوشمند

شیرهای هوشمند مخصوص سرویس بهداشتی:  همانطور که می دانیم در مکانهای عمومی به دلیل عدم توجه  و عجله آب زیادی به هدر می رود و این نعمت بزرگ خدا ناخواسته به هدر می رود و روزانه صدها لیتر آب به ازای هر نفر به هدر می رود و این مسئله نه تنها هزینه زیادی بجای می گذارد بلکه باعث ایجاد و انتقال بیماری و ظاهری نازیبا می شود که اگر هر کدام را بررسی کنیم می فهمیم که قیمت بالای این شیرآلات در مقابل مزایایی آن خیلی ناچیز است.

شیرهای هوشمند مخصوص آشپزخانه: از آنجا نظافت و زیبایی خانه برای خانمها خیلی مهم است اهمیت استفاده از این نوع شیرآلات آشکار است و تحقیقات نشان می دهد بخاطر اهمیت مصرف آب و نیز هزینه بالای قیمت آب استفاده از این نوع شیرآلات خیلی زیاد خواهد شد و استفاده از شیرآلات اهرمی منسوخ خواهد شد.

اتصالات شیرآلات هوشمند
اتصالات شیرآلات هوشمند

خرید آنلاین شیرآلات هوشمند: خرید آنلاین شیرآلات هوشمند نیازمند فرهنگ سازی  و آگاهی دادن آحاد مردم از مزایای آن هست. برندهای مانند بلندا و قهرمان و کی دبلیوسی در این زمینه طرحهای نو و بروز دارند. فرهنگ سازی در این بستر زمانی اتفاق می افتد که اعتماد برای مشتری به وجود آید. شاید ما در دنیا کمتر از کشور های دیگر خرید اینترنتی از این قبیل کالاها را داشته باشیم، اما باید تلاش کرد این روند در کشورمان فرهنگ سازی شود تا همه از امکانات آن بهره مند شویم.

***شیرآلات هوشمند  با طرح ها،مدلها و رنگهای زیبا توسط تولیدکنندگان داخلی به بازار عرضه می گردد،شاید هنگام خرید تنوع زیاد مدلها و رنگهای انواع شیرآلات هوشمند برای مشتریان در تشخیص قیمت مناسب وکیفیت بهتر گیج کننده باشد.

برای خرید شیرآلات هوشمند نباید فقط به ظاهر زیبا توجه کرد بلکه باید کیفیت و خدمات پس از فروش دقت کرد چرا که در صورت خرابی به خاطر گران بودن آن هزینه زیادی برای خانواده می گذارد.***

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید