اجرای دکور مغازه

0
5539
اجرای دکور مغازه
اجرای دکور مغازه

اجرای دکور مغازه –  قوانین طراحی اهمیت زیادی در بی عیب و نقص نشان دادن دکوراسیون دارند، قبل از دست بکار شدن به قوانین احترام بگذاریم تا مجموعه ای بی عیب داشته باشیم.

اجرای دکور مغازه 

دکوراسیون مغازه یک انتخاب نیست بلکه ضرورتی است که می تواند کسب و کارتان را رونق دهد. الگوهای اجرای دکور مغازه با توجه به نوع حرفه، تعداد محصولات و اندازه مغازه ارتباط دارد. در نظر داشته باشید که اصول دکوراسیون داخلی منزل را  نباید برای دکوراسیون مغازه به کار برد. دکور مغازه از دو جهت حائز اهمیت است :

الف : طراحی ویترین مغازه

ب   : دکوراسیون داخلی مغازه

الف : طراحی ویترین مغازه

اجرای دکور مغازه
اجرای دکور مغازه

دکور مغازه برای جلب مشتری و افزایش فروش انجام می شود. ویترین اولین قسمتی است که مشتری می بیند. طراحی ویترین مغازه بیشترین تاثیر را روی رهگذران دارد و به منزله دعوت به ورود تلقی می شود. چنانچه دکور ویترین به صورت حرفه ای انجام شود، تعداد افراد بیشتری وارد مغازه می شوند. شناسایی محصول به مشتری از طریق ویترین انجام می شود. استفاده بهینه از فضای ویترین یک تخصص ویژه است که روی افزایش فروش هم تاثیرگذار است. نورپردازی ویترین بسیار جدی است و اجناس را  نمایان تر می کند. نور مستقیم روی اجناس، احساس لوکس بودن را القا می کند. علاوه بر نورپردازی رنگ زمینه ویترین هم جای کار زیادی دارد. رنگ های متضاد با اجناس کلید جلب توجه مشتری است و به دیده شدن محصول هم کمک بیشتری می کند. در دکور مغازه توجه به جلوه های بصری و زیبایی، طیف رنگی، مصالح دکوراسیون ویترین و نور مناسب از مهم ترین موارد است.

اجرای دکور مغازه
اجرای دکور مغازه

ب : دکوراسیون داخلی مغازه

فضای داخل مغازه جایی است که پس از ورود مشتری به چشم می آید. به محض ورود دکوراسیون داخلی مغازه خودنمایی می کند. اگر چیدمان و طراحی داخلی مناسب نباشد، مشتری رغبتی به خرید نداشته و خیلی زود از مغازه خارج می شود. در مغازه هایی که تنوع محصولات زیاد است باید قفسه ها و کشوهای باز وجود داشته باشد تا از فضا بهشکلی بهینه استفاده شود. آینه های بزرگ و قدی برای دکوراسیون فروشگاه یک مزیت است که بسیار مورد توجه مشتری قرار می گیرد. در دکور مغازه هم مشتری و هم فروشنده باید احساس راحتی داشته باشند. به همین علت دکور مغازه می تواند با توجه به طیف مشتری ها انتخاب شود. برای مثال دکور مغازه پوشاک زنانه با استفاده از المان های تاثیرگذار که مورد توجه خانم ها قرار می گیرد انجام می شود. بدون تردید عناصر طراحی مغازه ویژه آقایان به گونه ای متفاوت انتخاب می شود. درواقع چیدمان محصولات بر اساس سلیقه مشتری انجام می شود.

اصول طراحی داخلی مغازه

با توجه به اینکه امروزه برای فروش هر محصول تعداد زیادی مغازه و فروشگاه تاسیس شده است، افراد برای جلب توجه مشتری و فروش بیشتر نیاز به راهکارهای جدید دارند، که یکی از این راهکارهای موثر، طراحی داخلی مغازه می باشد. زیرا تاثیری که طراحی ویترین مغازه می  تواند بر نگاه مشتری بگذارد بسیار زیاد است. توجه داشته باشید که با وجود این اهمیت باید به اصول دکوراسیون داخلی مغازه توجه شود، یکی از جنبه های دکوراسیون داخلی مغازه توجه به چیدمان آن است، زیرا  چیدمان صحیح و اصولی در فضای مغازه می تواند موجب شود خریدار به درستی محصولات را مشاهده کند و بنا به نیاز خود آن را تهیه کند. نورپردازی یکی از موارد مهم در طراحی داخلی مغازه میباشد. همچنین استفاده از نور کافی در فضای ویترین بسیار حائز اهمیت است . علاوه بر نورپردازی  استفاده از وسایل تزیینی خاص در ویترین مغازه نیز می تواند نگاه افراد را به مغازه جلب کند و موجب شود که مشتریان بیشتری وارد مغازه شما شوند؛ همچنین استفاده درست از رنگ ها در داخل مغازه و تطابق داشتن این رنگ ها با یکدیگر می تواند حائز اهمیت باشد.

اجرای دکور مغازه
اجرای دکور مغازه

خدمات طراحی دکور مغازه : همانطور که گفته شد در حال حاضر شرکت های زیادی در ارائه خدمات طراحی داخلی دکوراسیون مغازه راه‌اندازی شده‌اند که یکی از این شرکت‌های موفق، آرک مایان می باشد. مهمترین خدماتی که توسط متخصصین با تجربه این شرکت ارائه می شود شامل چیدمان مناسب وسایل مغازه، استفاده از قفسه بندی درست، طراحی سقف کاذب، نورپردازی داخلی به صورت نور مخفی، نقطه ای و یا نور عریض، کف سازی درست، استفاده از کاغذ دیواری های زیبا، چیدمان ویترین و بسیاری موارد دیگر در اجرای دکور مغازه می باشد. این روزها رقابت اصلی در مغازه‌ها بر سر جذب مشتری به وسیله طراحی ویترین مغازه می‌باشد؛ به همین دلیل یکی از مهم‌ترین مواردی که شما به عنوان یک صاحب مغازه باید بدانید اصول اولیه دکوراسیون داخلی مغازه و اهمیت آن می‌باشد.

٭ نور و المان‌های موجود در هر مغازه : با توجه به آنکه شغل شما چیست و قصد فروش چه کالاهایی را دارید طراحی داخلی مغازه شما تغییر خواهد کرد و با سایر مغازه‌ها متفاوت خواهد بود به عبارت دیگر زمینه ای که قصد فعالیت در آن را دارید تاثیر بسزایی در طراحی دکوراسیون مغازه و فروشگاه شما دارد. المان‌های موجود در هر مغازه با مغازه دیگر متفاوت است و شما تنها باید به محصولاتی که قصد فروش آن‌ها را دارید دقت کنید و با توجه به آن ها دکور مغازه تان را انتخاب کنید و کاری کنید که این محصولات خوب به نظر برسند. اما باید دقت داشته باشید که نورپردازی در هر مغازه‌ای اهمیت دارد، چرا که نورپردازی با ایجاد تغییرات بصری می‌تواند توجه مشتریان شما را به محصولی که نورپردازی را بر روی آن متمرکز کرده‌اید جلب کند و این هدف اصلی شما در طراحی ویترین مغازه می‌باشد.

اجرای دکور مغازه
اجرای دکور مغازه

٭ نورپردازی و اهمیت آن : نورپردازی مناسب در مغازه پوشاک یکی از مهم ترین مباحث است و باید در اجرای دکور مغازه به آن توجه ویژه ای شود. درجه و شدت نورپردازی در مغازه شما بستگی به حالتی دارد که برای دکوراسیون مغازه خود می پسندید. اگر بیشتر از پوشاک های طرح کلاسیک در مغازه استفاده می کنید بهتر است میزان شدت نور را زیاد قرار بدهید، اگر هم پوشاکی به سبک آنتیک در مغازه دارید نورپردازی مغازه باید متعادل و ولرم باشد. اما فارق از سبک لباس هایی که دارید، سعی کنید در نورپردازی مغازه پوشاک به هیچ عنوان از چراغ های فلوئورسنت با رنگ سبز و زرد استفاده نکنید چرا که این چراغ ها حس دلپذیر بودن دکوراسیون را از بین می برند و بنوعی حس ناخوشایندی را در مشتری ایجاد می کند. استفاده از نور سفید در قسمت شلفها و باکس ها مغازه بسیار مناسب خواهد بود. همچنین برای تزیین بیشتر می توانید از این نور برای مشخص کردن مرز بندی های داخل مغازه استفاده کنید یا اگر گیاهانی در داخل مغازه نگهداری می کنید در زیر گیاه نوری برای روشن کردن آن تعبیه کنید تا فضا را گرم تر جلوه دهید.

اجرای دکور مغازه
اجرای دکور مغازه

٭ اهمیت اجرای دکور مغازه :  این که مغازه شما در یک محله شلوغ واقع شده باشد اهمیت بسیاری دارد اما این مسئله نمی‌تواند مهم‌ترین عامل جذب مشتری برای شما باشد و شما می‌توانید با طراحی دکور مغازه و طراحی داخلی مغازه‌تان نیز مشتری‌ها را به سمت مغازه خود جلب کنید. برای این کار شما می‌توانید از شرکت‌های تخصصی مانند آرک مایان کمک بگیرید، چرا که متخصصین این شرکت‌ها برای دیزاین و طراحی داخلی مغازه‌ها آموزش دیده‌اند و می‌توانند با اجرای برخی اصول و قواعد مغازه شما را در معرض توجه قرار دهند. در نهایت توجه داشته باشید که ممکن است طراحی داخلی یک مغازه موجب افزایش فروش شما شود، اما مهم‌ترین عامل در رضایت مشتریان کیفیت محصولات شماست که تضمین کننده فروش بیشتر می‌باشد. یکی از راهها برای آنکه بتوانید فروش خود را افزایش دهید بهبود طراحی داخلی مغازه‌ تان می‌باشد شما می‌توانید با کمک گرفتن از یک طراح داخلی و یک شرکت حرفه‌ای در زمینه طراحی ویترین مغازه به فروش خود بیفزایید.

٭ طراحی مغازه : طراحی داخلی مغازه به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد و شما باید با توجه به این عوامل دکور مغازه خود را مشخص کنید. برای آنکه بتوانید در مغازه خود از المان‌های مناسبی استفاده کنید باید به مواردی از قبیل گروه مخاطبین مغازه‌ تان، اجناس و محصولاتی که قصد فروش آنها را دارید، جغرافیای مغازه و متراژ آن توجه داشته باشید چرا که هر یک از این موارد نیازمند توجه بسیاری هستند و اگر در هر یک از این‌ها دچار اشتباهی شوید به جای افزایش فروش و جلب توجه مشتریان، طرفداران خود را از دست خواهید داد و یا به جذب مخاطبین اشتباهی خواهید پرداخت. برای آنکه طراحی داخلی مغازه شما به بهترین صورت ممکن شکل گیرد می‌توانید از گروه‌هایی مانند آرک مایان که در زمینه دکوراسیون داخلی مغازه تخصص دارند کمک بگیرید و به جلب توجه مخاطبین بپردازید. توجه به نورپردازی، ویترین فروشگاه، ترافیک عبوری مشتریان و امکان مشاهده کالاها از نزدیک برای مشتریانتان می‌تواند مغازه شما را منحصر به فرد جلوه دهد.

اجرای دکور مغازه
اجرای دکور مغازه

٭ نحوه به نمایش گذاشتن اجناس و مبلمان داخل مغازه از دیگر نکات مهم در دکوراسیون مغازه پوشاک است :  با انجام درست اینکار به  راحتی می توانید دکوراسیونی لوکس و دنج را برای مشتریان ایجاد کنید. برای جذابیت بیشتر می توانید هر برای نوع لباسی مانند ژاکت ها، پیراهن ها و شلوارها، نحوه تا کردن و شلف مخصوص به خودشان را داشته باشید. یا اگر خواستار سبکی آنتیک در مغازه خود هستید طنابی قطور و قدیمی را از سقف مغازه آویزان کنید. برای ایجاد حسی دنج و گرم در دکوراسیون مغازه بهتر است از مبلمان راحتی بهمراه کوسن ها و بالش ها رنگارنگ  استفاده کنید که بسیار بیشتر از صندلی ها و میزهای فلزی و سرد زیبایی و تاثیر گذاری دارند. در ادامه نمونه ایی زیبا از دکوراسیون مغازه و بوتیک پوشاک در قالب عکس را مشاهده خواهید کرد.

هدف طراحی داخلی مغازه

گاهی اوقات ممکن است با اینکه شما در مغازه‌ تان اجناس با کیفیتی را ارائه می‌کنید از فروش خوب و ایده آلی برخوردار باشید و رقبای شما با ارائه همین اجناس و حتی با کیفیت بیشتری داشته باشند، ممکن است یکی از دلایل این امر دکور داخلی فروشگاه شما باشد. شما باید با کمک طراحی ویترین مغازه و ویترین‌های مغازه‌ تان توجه مشتریان را به سوی فروشگاه و کالاهایتان جلب کنید؛ لازمه این جلب توجه رعایت برخی قواعد و اصول اولیه می‌باشد و اندکی ابتکار در عمل نیز می‌تواند تکمیل کننده پروژه طراحی دکور داخلی مغازه شما و جلب نظر مشتریان برای شما باشد.

٭٭٭ در نهایت دکور مغازه ها باید تصویری درست و شفاف از نحوه کار و اجناس داخل مغازه را به شما نشان دهند، هر چه این تصویر شفاف تر باشد پیغام شما به مخاطب تان سریع تر منتقل می شود و در نتیجه زودتر به هدف مورد نظرتان می رسید، بنابراین در اجرای دکور مغازه باید اصول طراحی رعایت شود. تا بتوانید در امر جذب مشتری بهترین و موفق ترین فرد باشید. ٭٭٭

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید