کاغذ دیواری

0
10
کاغذ دیواری و طراحی داخلی با کاغذ دیواری
کاغذ دیواری و طراحی داخلی با کاغذ دیواری

کاغذ دیواری چیست

کاغذ دیواری در واقع نوعی از پوشش های نهایی برو روی سطح اغلب دیوارها می باشند ، کاربرد های اداری مسکونی و در فروشگاه ها و  … مورد استفاده قرار میگیرد .

کاغذ دیواری طرح های مختلفی را شامل می شوند ، طرح دار بودن آن مزیت بالایی برای اجرا دارد.

تولید کاغذ دیواری به در فرم رولی و صنعتی به دویست سال اخیر محدود می شود اما در تاریخ کهن این چینی بودند که با ساقه های برنج اولین پوشش های دیواری را ابداع کردند به ۲۰۰۰ سال پیش برمیگردد.

شرکت مهندسی ساز برای اجرای کاغذ دیوار در پروژه های بزرگ شما اماده ارائه ی تمامی خدمات می باشد و سابقه ی اجرای پروژه های ۶۰۰۰ متری اداری مبتکران شریف و ۱۲۰۰۰ متری ساختمان صنعتی آمیژاد و  …. بهمراه پروژه های مسکونی را دارا می باشد .

برای اطلاع از جزییات با دفتر شرکت تماس بگیرید.

کاغذ دیواری به صورت متری‌ و یا رولی در بازار فروخته می شود که در حال حاضر با توجه به اجرا کاغذ های رولی طرفدار بیشتری دارند.

کاغذ دیواری
کاغذ دیواری

در خرید کاغذ دیواری می توان مدل های ساده و یا قابل شستوشوی انرا انتخاب کنید . مهندسی ساز توصیه میکند حتی اگر نیاز به شستوشو هم ندارید هم مدل قابل شستوشوی کاغذ را انتخاب کنید به دلیل کیفیت بهتر آن و اجرای بهتر و اینکه اگر درز چسب ها به مرور به سمت زرد رنگی رفته و شما بند ها رو با شوینده ی مخصوص می توانید تمیز و محو کنید.

کاغذ دیواری
کاغذ دیواری

لیست قیمت کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها اغلب با رول های ۴۵ سانتی و ۵۰ سانتی و ۸۰ سانتی و ۱۰۰ سانتی متری در بازار فروخته می شوند که با توجه به طرح بهتر است عرض بلند تر را انتخاب کنید ، بیشتر کاغذ های فروخته شده ادعای ترک و فرانسه بودن را دارا هستند ، توجه کنید که بهتر است شما قسمتی از کاغذ را لبه باز کنید و توجه به لایه های آن کنید و اینکه حتما الیاف کاغذ باید قابل رویت باشند

قیمت رول های ۵ متر مربعی کاغذ دیواری اغلب از ۱۰۰ هزار تومان  برای جنس ایرانی شروع شده و تا ۴۰۰ هزارتومان برای جنس مرغوب فرانسوی طرح دار وجود دارد البته قیمت های بالاتر با توجه به خاصیت های کاغذ در بازار موجود است ولی به شما توصیه میکنیم نیازی به هزینه های بالا نیست و به جای کاغذ اگر هرینه ی بالاتر میکنید سمت پتینه کاری و سنگ کاری بروید.

کاغذ دیواری
کاغذ دیواری

قیمت کاغذ دیواری سقفی

برای سقف هم می توان از این نوع پوشش استفاده کرد قیمت را در لینک زیر مشاهده کنید

قیمت کاغذ دیواری

برای مشاهده ی قیمت کاغذ دیواری چاپی ، قیمت کاغذ دیواری برجسته ، قیمت کاغذ دیواری طرح بامبو ، قیمت کاغذ دیواری سنتی و کاغذ دیواری الیافی به لینک زیر مراجعه کنید .

قیمت پوستر

پوسترها همان کاغذ دیوارهای طرح دار هستند که شکل ها و یا تابلو های خاص را در کاغذ در میاورند و برای یک دیوار از فضا مناسب می باشند. لطفا از شلوغ کردن فضا اجتناب کنید و یک دیوار را نهایتا پوستر کنید.

 

کاغذ دیواری
کاغذ دیواری

قیمت کاغذ دیواری اتاق بچه

برای اتاق های خاص خود بهترین متریال کاغذ دیواری می باشد حتی اگر قسمت های دیگر فضای شما متریال دیگری جز کاغذ است به شما توصیه میکنیم در اتاق ها از کاغذ برای تنوع استفاده کنید و بهترین رنگ ها طوسی و طیف رنگ های کمرنگ  می باشد.

کاغذ دیواری
کاغذ دیواری

 

مراحل تولید کاغذ دیواری

اما کاغذ دیواری چگونه تولید می شود ، مسلما مانندهر کاری ابتدا طراحی کاغذ دیواری را انجام می دهیم که با نرم افزارهای مربوطه طرح را رسم میکنیم و سپس ورق های کاغذی که بر پایه چوب می باشند سپس با حرارت بالا اکسیژن و اسید کلر و الیاف را به آن اضافه می کنیم و پوشش و رنگ و لاتکس و  … را اضافه می کنیم  و در انتها اگر کاغذ چاپ داشته چاپ مورد نظر را میزنیم در غیر این صورت با سرد کردن کار ساخت پایان می یابد .

کاغذ دیواری اتاق خواب
کاغذ دیواری اتاق خواب
کاغذ دیواری و طراحی داخلی با کاغذ دیواری
کاغذ دیواری و طراحی داخلی با کاغذ دیواری

کاغذ دیواری را از کجا بخریم

مسلما بازار های فیزیکی بسیاری در شهرهای ایران برای خرید وجود دارد اما مهندسی ساز بازار های دیجیتال را با توجه به قابلیت قیاس و اطمینان از بهترین قیمت پیشنهاد می دهد .

برای خرید لینک زیر را وارد شوید

روش های اندازه گیری کاغذ دیواری

برای انتخاب متراژهای درست کاغذ در سطح دیوار حتما باید ۲۵ درصد پرت را در آن لحاظ کنید بدلیل رولی بودن و پرت قسمت های بالا و پایین در نصب این عدد منطقی ترین عدد می باشد و به طور مثال برای ۱۰۰ متر دیوار شما باید ۱۲۵ مترمربع کاغذ دیواری خریداری کنید.

 

کاغذ دیواری
کاغذ دیواری

 

مراحل اجرای کاغذ دیواری

برای اجرای کاغذ دیواری با تلفن شرکت مهندسی ساز تماس حاصل نمایید اما برای اطلاع و اجرا مراحل زیر را باید انجام دهید

ابتدا باید سطح را تمیز و‌پاک کنید اگر کاغذ از قبل نصب شده کنده شده و بتونه کاری و زیر سازی روغنی برای آن انجام گیرد.

کاغذ دیواری و طراحی داخلی با کاغذ دیواری
کاغذ دیواری و طراحی داخلی با کاغذ دیواری

در اجرای کاغذ دیواری اگر زیر سازی کاغذ کامل نباشد در صورت مشکل بعدا کندن کاغذ سخت می شود توجه کنید که روی گچ حتی اگر نصاب توصیه کرد کاغذ نصب نکنید و حتما روغن کاری را انجام دهید .

برای نصب کاغذ دیواری حتما گچ کاری باید خشک شود و حداقل دو ماه بعد از گچ کاری شروع به نصب کاغذ کنید ، در غیر این صورت کاغذ شما نم داده و سبز و آبی رنگ می شود و مشکل های فراوانی رو‌برای شما ایجاد می کند ، در انتها در انتخاب نصاب همیشه دقت کنید و برای رولی ۵ تا ۱۰ هزار تومان اختلاف نصاب ضعیف تر را نپذیرید.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید