صندلی خودرو کودک زویی

صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس مشکی که به صندلی ایمنی نوزاد، سیستم نگه‌داری کودک، صندلی کودک و صندلی اتومبیل کودک نیز شهرت دارد، یک نوع صندلی است که برای محافظت و مراقبت از کودک در برابر آسیب و کشته شدن هنگام تصادف و برخورد، به صورت خاص طراحی و تولید می‌شود.

صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس
صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس

خرید صندلی ماشین کودک

صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس مشکی ، صندلی ماشین برای کودکان اهمیت بسیار زیادی دارد. ایمنی و حفظ جان کودکان در برابر حوادث احتمالی در گروی استفاده از صندلی مخصوص است. توصیه شده تا قبل از دوازده سالگی، کودک باید در صندلی عقب ماشین بنشیند و به منظور حفظ ایمنی کودکان صندلی‌ های مخصوصی طراحی و ساخته شده است. خرید صندلی ماشین کودک نیاز به آگاهی نسبت به ویژگی ‌ها و استانداردهای ضروری برای خرید آن دارد. در ادامه توصیه ‌هایی به والدین برای خرید صندلی مناسب ارائه شده است.

صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس
صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس

 

باید های صندلی ماشین کودک صندلی خودرو کودک و ایمنی

به هنگام خرید، به یک سری نکات اساسی برای انتخاب صندلی ماشین مناسب برای کودک توجه داشته باشید. اولین نکته این است که صندلی دارای کمربند ایمنی ‌ای باشد که از چند نقطه مختلف اتصال داشته باشد. اتصال ۵ نقطه ‌ای، متداول ‌ترین نوع کمربند صندلی نوزاد است. هم ‌چنین وجود بالشتک ‌هایی که سر، گردن و ستون فقرات را کاملاً پوشش دهند، الزامی است. به ‌علاوه، صندلی باید قابلیت مهار به وسیله‌ی کمربند ایمنی ماشین را نیز داشته باشد.

 

صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس
صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس

 

برای نوزاد خود، صندلی خودرو مخصوص تهیه کنید

برای کودکان تا سن۱۲ سالگی، صندلی ماشین کودک در بازار موجود است. اهمیت این موضوع در حفظ امنیت کودکان در خودرو است. کودکان در حوادث رانندگی به دلیل جثه کوچک و کنترل کمتر، بسیار آسیب ‌پذیرند. حفظ امنیت آن‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ لذا صندلی‌ های ماشین در حال تغییر و بهبود امنیت خود هستند و رنج بالاتری از وزن و سن کودکان را پوشش می‌ دهند. به علاوه بر اساس تحقیقات انجام، بیشتر تصادفات، از سمت جلوی خودرو آسیب می ‌رسانند. در نتیجه در آغوش گرفتن نوزاد هنگام قرار گرفتن در خوردو، به هیچ عنوان امن نیست و برای سرنشین و نوزاد، خطرآفرین است. همچنین بر اساس گزارشات منتشر شده، وسط صندلی عقب خودرو، ۴۳ درصد امن‌تر از کناره‎ها است. در نتیجه، قرار دادن کودک در وسط صندلی ‌ها به مراتب خطرات کمتری را به دنبال خواهد داشت.

صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس
صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس

رعایت این نکات ایمنی در سفر با خودرو برای کودک، مستلزم استفاده از صندلی مخصوص خودروست. این صندلی‌ ها انواع گوناگونی دارند. بسیاری از پدرها و مادرها براین باورند که برای نوزاد خود باید صندلی ماشین مخصوص نوزاد تهیه کنند. صندلی ماشین‌ها کوچک‌تر بوده و تحمل وزن‌های پایین را دارد. نیاز به این کار نیست! اینگونه شما متحمل هزینه‌های بیشتری می‌شوید؛ زیرا فرزندتان به زودی بزرگ‌تر می‌شود و باید صندلی جدیدی برایش تهیه کنید. خرید صندلی ماشین کودک فقط هنگامی توصیه می ‌شود که نوزاد جثه ‌ی بسیار ریزی داشته باشد؛ در غیر این صورت شما ملزم به این کار نیستید.

صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس
صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس

نکات مهم به منظور انتخاب و خرید صندلی ایمنی خودرو کودک

 • اتصال به بدن و صندلی خودرو: صندلی استاندارد باید قابلیت اتصال به بدنه‌ی سفت و صندلی خودرو را داشته باشد.
 • کمربند: کمربند صندلی علاوه بر ایمنی و استحکام بایستی نرم و منعطف باشد تا بدن کودک را آزار ندهد و هنگام ترمز نیز به او آسیب نرساند.
 • صندلی کیفی: صندلی با دوام و مستحکم، ضمن ایمنی بیشتر، عمر طولانی‌تری هم دارد.
 • روکش صندلی ایمنی: داشتن روکش قابل شست‌و‌شو برای صندلی حائز اهمیت است زیرا شما با شستن آن سلامت کودک خود را تامین می‌کنید.
 • ویژگی‌های دیگر: نظافت آسان، راحتی، نصب ساده و فهم دفترچه‌ی راهنما از ویژگی‌های یک صندلی ایده‌آل ایمنی کودک است.
 • صندلی نو یا دست دوم: بهتر است از صندلی نوع برای کودکتان استفاده نمایید، اگر قصد داشتید صندلی دست دوم بخرید، باید از وضعیت صندلی، کارکرد و کاربر آن مطلع باشید.
 • نقاط اتصال و کمربند صندلی: کمربند استاندارد صندلی کودک معمولاً پنج نقطه‌ی اتصال دارد که دوتای آنها روی شانه‌ها، دو تا کنار پاها و یکی هم بین پاها قرار می‌گیرد، البته دقت در قفل صندلی را فراموش نکنید، قفل‌های بی کیفیت به سادگی توسط کودکان باز می‌شوند.
 • هماهنگی اندازه‌ی صندلی و فضای خودرو: به تناسب اندازه‌ی صندلی و فضای داخلی خودرو توجه داشته باشید، اگر این هماهنگی رعایت نشود، سلامت کودک به مخاطره می‌افتد و شما هم مجبورید صندلی‌های جلو را جابجا و از حالت استاندارد خارج نمایبد که این هم به نوبه‌ی خود خطرناک است.
 • نشستن درست: نشستن کودک به صورت صاف روی صندلی اهمیت دارد تا کمربند به خوبی بسته شود، اگر این کار میسور نبود به دنبال صندلی بزرگ‌تری باشید.
 • امکانات جانبی: نوعی از صندلی‌های ایمنی، دارای فوم‌های جذب انرژی و ابزار حفاظتی هستند تا هنگام وقوع حادثه از سر و سینه کودک محافظت نمایند.
 • صندلی قابل تنظیم: کودکان مرتب در حال رشد هستند، با انتخاب یک صندلی ایمنی قابل تنظیم، هم راحتی کودک را فراهم کنید و هم مدت استفاده از آن را افزایش دهید.
 • تعویض صندلی: اگر خدای ناکرده تصادفی رخ داد بعد از آن صندلی را عوض کنید زیرا ممکن است آسیب دیده باشد و شما نتوانید آن را ببینید.
 • استاندارد ایزوفیکس: بر اساس سیستم استاندارد جهانی ایزوفیکس یا لَچ که در بندهای قبلی تشریح شد، در صندلی بعضی از خودروها قلاب‌هایی قرار دارد که کاربر می‌تواند صندلی کودک را در محل استاندارد و روی صندلی عقب نصب نماید.
 • محل قرارگیری صندلی: همواره صندلی کودک را در قسمت عقب اتومبیل قرار دهید، اگر خودروی شما مجهز به کیسه‌ی هوا نباشد که ممکن است منجر به خفگی کودک شود، می‌توانید با رعایت نکات ایمنی صندلی را در قسمت جلوی ماشین قرار دهید.
 • در نهایت و پیش از آنکه حرکت نمایید از صحت اتصال کامل صندلی به خودرو مطمئن شوید.
صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس
صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس

ایزوفیکس Isofixs صندلی خودرو کودک چیست؟

ایزوفیکس استانداردی جهانی برای نقاط اتصال صندلی ایمنی کودک به خودرو است، این استاندارد نام‌های دیگری هم دارد:در آمریکا به Latch، در کانادا به Luas و Canfix و Ucsss معروف است. در ایران هم خوردو ۲۰۷ به این استاندارد مجهز می‌باشد، ایزوفیکس در واقع سازمانی جهانی است که در حوزه‌ی استاندار سازی Iso 13216 صندلی‌های ایمنی کودکان فعالیت می‌کند.

شاید فکر کنید اگر کودک را درون خودرو در آغوشتان بگیرید امن‌تر است و بیشتر می‌توانید مراقبش باشید. اما مطالعات نشان داده است در یک تصادف، احتمال صدمه ‌دیدن کودکانی که از صندلی ماشین استفاده نمی‌کنند خیلی بالاست. توجه کنید که صندلی خودرو برای نوزادان با صندلی مخصوص کودکان در خودرو کمی متفاوت است. به عنوان مثال، این صندلی‌ها امکان دراز کشیدن یا خوابیدن نوزاد را دارد و حتماً نباید کودک در آنها بنشیند. شاید شما هم برای خرید یک صندلی ماشین کودک هنوز مردد باشید. در مطلب زیر بخشی از تجربیات والدینی گفته شده است که از این محصول استفاده کرده‌اند. با خواندن آن شاید بتوانید برای خرید یک صندلی ماشین خوب بهتر تصمیم بگیرید.

صندلی خودرو کودک زویی Z211 صندلی ماشین سرمه ای قرمز
صندلی خودرو کودک زویی Z211 صندلی ماشین سرمه ای قرمز

 

صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس مشکی: پد

برخی از صندلی‌های ایمنی کودک پد ساپورت داخلی دارند که به صندلی متصل نیست، اما متصل نبودن به معنای اختیاری بودن آن نیست. این پد یا بالشتک کمک می‌کند تا سر و دست‌های کودک شما در موقعیت صحیح قرار گیرند که حداکثر ضربه‌گیری و ایمنی را فراهم می‌کند. استفاده از پد را وقتی فرزندتان به وزن توصیه‌شده‌ٔ شرکت سازنده رسید، متوقف کنید.

اغلب والدین می‌دانند که صندلی‌ ایمنی خودرو مخصوص کودک مهم و یک وسیلهٔ نجات‌دهنده‌ است اما اغلب از پدها، تسمه‌ها و سگک‌ها به شکل نادرست استفاده می‌شود یا اصلاً استفاده نمی‌شود و این توانایی صندلی را در محافظت از کودک به طور جدی مختل می‌کند. در این مطلب با آناتومی و اجزای چهار مدل از‌ صندلی‌های ایمنی مخصوص خودرو کودک، یعنی مدلی که فقط رو به عقب اتومبیل قرار می‌گیرند، صندلی‌های تبدیل‌پذیر که می‌توان آنها را از رو به عقب به سپس رو به جلو تغییر داد، صندلی‌های ترکیبی که رو به جلو هستند و سپس به بالابر تبدیل می‌شوند و صندلی‌های بالابر که وقتی فرزندتان به اندازه‌ٔ کافی بزرگ شد که بتواند به شکل ایمن کمربند ایمنی خودرو را ببندد، ارتفاع او را بیشتر می‌کنند، همچنین اجزای متعدد انواع متفاوت صندلی ایمنی ماشین کودک و نحوهٔ‌ عملکرد آنها برای داشتن حداکثر ایمنی آشنا شوید.

صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس
صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس

 

صندلی خودرو کودک

صندلی ایمنی کودک (car-seat) یا صندلی خودرو کودک برای محافظت از کودک در برابر صدمات مغزی و مرگ هنگام برخورد اتومبیل با اشیا دیگر طراحی شده است. به طور معمول، این وسیله را مصرف کنندگان و افراد عادی خریداری می کنند و درون خودرو مورد استفاده قرار می دهند. اما اگر تولید کنندگان اتومبیل از همان ابتدای مونتاژ ماشین، این وسیله را درون خودرو قرار دهند، بسیاری از هزینه های مردم کاهش پیدا می کند. بیشتر این صندلی ها از مواد ارزان ولی با کیفیت ساخته شده اند، تا هم به لحاظ اقتصادی به صرفه باشد و هم مقاومت زیادی داشته باشند.

تا ۹ ماهگی بسیار مهم است صندلی‌ای را انتخاب کنید که از گردن و سر کودک محافظت کند و به همین دلیل بهتر است صندلی گروه ۰ را انتخاب کنید. بهترین مکان برای قرار دادن صندلی کودک، صندلی پشت اتومبیل است اما اگر می‌خواهید کودک‌تان را ببینید در صورتی که اتومبیل شما مجهز به ایربگ یا کیسه هوا نباشد می‌توانید او را روی صندلی جلو نیز بگذارید. مراقب باشید زیرا اگر اتومبیل کیسه هوا داشته باشد، در حین تصادف احتمال خفه شدن کودک شما وقتی در صندلی جلو باشد، بسیار زیاد است. در حال حاضر صندلی‌های پیشرفته‌‌ای وارد بازار شده است که سیستم رگلاژ داشته و قابل تنظیم برای هر سنی است. قیمت این نوع صندلی‌ها بالاتر از انواع کلاسیک است اما از آنجا که برای هر سنی مناسب است درنهایت در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کند. در ضمن این صندلی‌ها به شکل سبد نوزاد هم درمی‌آیند و در دوران نوزادی می‌توان از آنها هم به عنوان سبد حمل و هم به عنوان صندلی مخصوص اتومبیل استفاده کرد.

صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس و تشک نرم​

صندلی خودرو کودک و نوزاد زویی Z211 سرمه ای قرمز ، برای نگهداری زمان طولانی مدت کودکان در صندلی ماشین کودک آن ها نباید احساس تعریق کرده و به هنگام رانندگی حواس شما را پرت کنند. چون این تعریق باعث می شود تا پوست بدن آن ها واکنش نشان دهد، سلامتی کودک تان در خطر بیافتد و یا به طور مداوم گریه کنند. برای جلوگیری از این شرایط می بایست به تشک صندلی خودرو توجه ویژه نمایید.

هنگام خرید هم باید توجه داشته باشید که صندلی کودک برای مدت زمانی طولانی قابل استفاده باشد تا خیلی زود مجبور به تعویض آن نشوید. با این کار می‌توانید از این صندلی‌ها در تمام مدت نوزادی و خردسالی کودک خود استفاده کنید.

براساس نظر متخصصان، صندلی استاندارد کودک باید قابل اتصال به بدنه اصلی باشد. در واقع تعدادی از صندلی‌ها فقط به روکش یا کمربند ایمنی خودرو متصل می‌شوند که این حالت ضریب امنیت را تا حد بسیار زیادی کم خواهد کرد. پس اگر بتوان صندلی کودک را به بدنه سخت و فلزی صندلی اتومبیل متصل کرد، بیشترین ایمنی هم برای کودک فراهم خواهد شد.

صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس
صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس

صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس مشکی

همان طور که در ابتدا بیان کردیم، صندلی خودرو نوزاد و کودک برای محافظت کامل از سلامت کودکان در حین رانندگی استفاده می شود. به همین خاطر، کمربند صندلی آن ها باید در کل دارای ۵ نقطه اتصال باشد تا کودک به راحتی بتواند به قسمت عقبی صندلی تکیه کند.

همچنین کمربند صندلی خودرو کودک باید به گونه ای طراحی شده باشد که کودک نتواند آن را باز کند و از روی صندلی بیافتد. به همین خاطر، بهترین صندلی خودرو کودک گزینه ای است که دارای ۵ نقطه اتصال (دو نقطه اتصال در قسمت دست ها، سه نقطه اتصال در قسمت پاها و بین دو پا) باشد.

خرید صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس

صندلی خودرو Zooye مدل الگانس Elegance از تشک و پارچه های بسیار نرم از جنس پلی استر ساخته و تولید شده اند که به دلیل استفاده کودکان از آن به راحتی قابلیت جدا شدن و شستشو را دارا می باشد. این تشک ها به دلیل طراحی مناسب و نیز گردش هوا به عرق نکردن و راحتی کودک هنگام استفاده کمک شایانی می کنند. صندلی خودرو Zooye مدل الگانس Elegance قابلیت نصب به کمک کمربند خودرو را دارد و همچنین به دو صورت ایزوفیکس دار و بدون ایزو فیکس می باشد ، این مزیت قابلیت استفاده در هر خودرویی را به والدین کودک می دهد. این محصول کاملا به صورت رو به جلو نصب می شود و به دلیل دو بیس بودن به راحتی قابلیت تنظیم پشتی را فراهم می کند. این صندلی ویژه مجهز به سیستم S.P.S یا Side Protection System که محافظ کامل سر از کناره در مقابل تصادفات را خواهد داشت. ( این امکان منحصر به صندلی ماشین های خارجی می باشد ) . و همچنین از دیگر مزایای ایمنی این کالا می توان به کمربند 5 نقطه ای آن اشاره کرد که محافظت حداکثری از کودک شما در تصادفات شدید را خواهد داشت. تشک و تشکچه های این محصول بسیار نرم بوده ودر زیر قسمت نشستن پارچه ها از فرم استفاده شده که مانع تعرق کودک شما خواهد شد. حفظ امنیت کودک در ماشین به قدری حائز اهمیت است که توصیه می‌شود تا زمانی که برای کودک و نوزاد خود صندلی ماشین تهیه نکرده‌اید، او را سوار خودرو نکنید. به همین جهت برای آن‌ها با توجه به سنشان صندلی‌های متفاوتی با نام‌های مختلف ارائه می‌شود. به هر حال اگر تمایل به خرید یک صندلی خودرو برای کودک خود دارید باید دو نکته را مد نظر قرار دهید. وجود کمربند ایمنی چند نقطه‌ای و وجود بالشتک‌هایی که به خوبی از قسمت سر و گردن کودک محافظت کند. قسمت محافظ کننده سر این طرح تاجدار اسپورت می باشد. و این امکان به غیر از زیبایی و جذب کودک , محافظت حداکثری از کودک دلبند شما را دارد. این محصول با قابلیت تحمل وزن 25 کیلوگرم، برای کودکان از بدو تولد تا 6 سالگی کودک کارایی دارد. کمربند ایمنی این صندلی دارای پنج نقطه اتصال بودمی باشد. با نگاهی اجمالی به خصوصیات و قیمت معقول این محصول، متوجه می شویم صندلی های این برند در مقایسه با سایر برند های صندلی‌ کودک در جایگاه متفاوت و خاصی قرار دارد.

 

صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس
صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس

صندلی خودرو کودک و نوزاد

صندلی خودرو کودک و نوزاد ( car seat ) یا صندلی خودرو کودک برای محافظت از کودک در برابر صدمات مغزی و مرگ هنگام برخورد اتومبیل با اشیا دیگر طراحی شده است. به طور معمول، این وسیله را مصرف کنندگان و افراد عادی خریداری می کنند و درون خودرو مورد استفاده قرار می دهند. اما اگر تولید کنندگان اتومبیل از همان ابتدای مونتاژ ماشین، این وسیله را درون خودرو قرار دهند، بسیاری از هزینه های مردم کاهش پیدا می کند. بیشتر این صندلی ها از مواد ارزان ولی با کیفیت ساخته شده اند، تا هم به لحاظ اقتصادی به صرفه باشد و هم مقاومت زیادی داشته باشند.

تا 9 ماهگی بسیار مهم است صندلی‌ای را انتخاب کنید که از گردن و سر کودک محافظت کند و به همین دلیل بهتر است صندلی گروه 0 را انتخاب کنید. بهترین مکان برای قرار دادن صندلی کودک، صندلی پشت اتومبیل است اما اگر می‌خواهید کودک‌تان را ببینید در صورتی که اتومبیل شما مجهز به ایربگ یا کیسه هوا نباشد می‌توانید او را روی صندلی جلو نیز بگذارید. مراقب باشید زیرا اگر اتومبیل کیسه هوا داشته باشد، در حین تصادف احتمال خفه شدن کودک شما وقتی در صندلی جلو باشد، بسیار زیاد است. در حال حاضر صندلی‌های پیشرفته‌‌ای وارد بازار شده است که سیستم رگلاژ داشته و قابل تنظیم برای هر سنی است. قیمت این نوع صندلی‌ها بالاتر از انواع کلاسیک است اما از آنجا که برای هر سنی مناسب است درنهایت در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کند. در ضمن این صندلی‌ها به شکل سبد نوزاد هم درمی‌آیند و در دوران نوزادی می‌توان از آنها هم به عنوان سبد حمل و هم به عنوان صندلی مخصوص اتومبیل استفاده کرد.

نکات مهم به منظور انتخاب و خرید صندلی خودرو کودک و نوزاد

 • اتصال به بدن و صندلی خودرو: صندلی استاندارد باید قابلیت اتصال به بدنه‌ی سفت و صندلی خودرو را داشته باشد.
 • کمربند: کمربند صندلی علاوه بر ایمنی و استحکام بایستی نرم و منعطف باشد تا بدن کودک را آزار ندهد و هنگام ترمز نیز به او آسیب نرساند.
 • صندلی کیفی: صندلی با دوام و مستحکم، ضمن ایمنی بیشتر، عمر طولانی‌تری هم دارد.
 • روکش صندلی ایمنی: داشتن روکش قابل شست‌و‌شو برای صندلی حائز اهمیت است زیرا شما با شستن آن سلامت کودک خود را تامین می‌کنید.
 • ویژگی‌های دیگر: نظافت آسان، راحتی، نصب ساده و فهم دفترچه‌ی راهنما از ویژگی‌های یک صندلی ایده‌آل ایمنی کودک است.
 • صندلی نو یا دست دوم: بهتر است از صندلی نوع برای کودکتان استفاده نمایید، اگر قصد داشتید صندلی دست دوم بخرید، باید از وضعیت صندلی، کارکرد و کاربر آن مطلع باشید.
 • نقاط اتصال و کمربند صندلی: کمربند استاندارد صندلی کودک معمولاً پنج نقطه‌ی اتصال دارد که دوتای آنها روی شانه‌ها، دو تا کنار پاها و یکی هم بین پاها قرار می‌گیرد، البته دقت در قفل صندلی را فراموش نکنید، قفل‌های بی کیفیت به سادگی توسط کودکان باز می‌شوند.
 • هماهنگی اندازه‌ی صندلی و فضای خودرو: به تناسب اندازه‌ی صندلی و فضای داخلی خودرو توجه داشته باشید، اگر این هماهنگی رعایت نشود، سلامت کودک به مخاطره می‌افتد و شما هم مجبورید صندلی‌های جلو را جابجا و از حالت استاندارد خارج نمایبد که این هم به نوبه‌ی خود خطرناک است.
 • نشستن درست: نشستن کودک به صورت صاف روی صندلی اهمیت دارد تا کمربند به خوبی بسته شود، اگر این کار میسور نبود به دنبال صندلی بزرگ‌تری باشید.
 • امکانات جانبی: نوعی از صندلی‌های ایمنی، دارای فوم‌های جذب انرژی و ابزار حفاظتی هستند تا هنگام وقوع حادثه از سر و سینه کودک محافظت نمایند.
 • صندلی قابل تنظیم: کودکان مرتب در حال رشد هستند، با انتخاب یک صندلی ایمنی قابل تنظیم، هم راحتی کودک را فراهم کنید و هم مدت استفاده از آن را افزایش دهید.
 • تعویض صندلی: اگر خدای ناکرده تصادفی رخ داد بعد از آن صندلی را عوض کنید زیرا ممکن است آسیب دیده باشد و شما نتوانید آن را ببینید.
 • استاندارد ایزوفیکس: بر اساس سیستم استاندارد جهانی ایزوفیکس یا لَچ که در بندهای قبلی تشریح شد، در صندلی بعضی از خودروها قلاب‌هایی قرار دارد که کاربر می‌تواند صندلی کودک را در محل استاندارد و روی صندلی عقب نصب نماید.
 • محل قرارگیری صندلی: همواره صندلی کودک را در قسمت عقب اتومبیل قرار دهید، اگر خودروی شما مجهز به کیسه‌ی هوا نباشد که ممکن است منجر به خفگی کودک شود، می‌توانید با رعایت نکات ایمنی صندلی را در قسمت جلوی ماشین قرار دهید.
 • در نهایت و پیش از آنکه حرکت نمایید از صحت اتصال کامل صندلی به خودرو مطمئن شوید.

ایزوفیکس Isofixs صندلی خودرو کودک چیست؟

ایزوفیکس استانداردی جهانی برای نقاط اتصال صندلی ایمنی کودک به خودرو است، این استاندارد نام‌های دیگری هم دارد:در آمریکا به Latch، در کانادا به Luas و Canfix و Ucsss معروف است. در ایران هم خوردو ۲۰۷ به این استاندارد مجهز می‌باشد، ایزوفیکس در واقع سازمانی جهانی است که در حوزه‌ی استاندار سازی Iso 13216 صندلی‌های ایمنی کودکان فعالیت می‌کند.

کمربند ایمنی صندلی خودرو کودک و نوزاد زویی

همان طور که در ابتدا بیان کردیم، صندلی خودرو نوزاد و کودک برای محافظت کامل از سلامت کودکان در حین رانندگی استفاده می شود. به همین خاطر، کمربند صندلی آن ها باید در کل دارای 5 نقطه اتصال باشد تا کودک به راحتی بتواند به قسمت عقبی صندلی تکیه کند.

همچنین کمربند صندلی خودرو کودک باید به گونه ای طراحی شده باشد که کودک نتواند آن را باز کند و از روی صندلی بیافتد. به همین خاطر، بهترین صندلی خودرو کودک گزینه ای است که دارای 5 نقطه اتصال (دو نقطه اتصال در قسمت دست ها، سه نقطه اتصال در قسمت پاها و بین دو پا) باشد.

صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس
صندلی خودرو کودک زویی مدل الگانس