زیبایی تراس ها با فضای سبز

0
311
زیبایی تراس ها با فضای سبز
زیبایی تراس ها با فضای سبز

زیبایی تراس ها با فضای سبز

من به ضرورتِ اقدام، معتقدم. دانستن کافی نیست، باید دانسته‌هایمان را به کار ببریم. خواستن کافی نیست، باید کاری انجام بدهیم.

زیبایی تراس ها با فضای سبزبرای ساکنین شهر، داشتن فضای سبز بسیار دشوار است.  وقتی که بالاتر از سطح زمین باشید، باغچه های پشت بام و پشت بام های سبز ، حیاط های جدید خانه هستند، این سبک از فضای سبز مزایای زیادی دارد از جمله :  افزایش ارزش خاصیت ، حمایت از تنوع زیستی ، فیلتر آلودگی هوا و حتی کاهش رواناب های طوفان و کاهش سرریز را به همراه داشته اند.  این که آیا شما می خواهید با یک سقف سبز با نگهداری بالا ، پر از درختان بزرگ روبرو شوید ، یا یک باغ کانتینر کوچک کاشت کنید ، فضای حاصل از آن می تواند به عنوان یک اتاق فضای باز اضافی برای تمام منظره ، ناهار خوری و سرگرمی شما طراحی شود. امروزه در اغلب ساختمان های آپارتمانی فضایی کوچک از ساختمان را به ساخت بالکن اختصاص می دهند و بهتر است برای ایجاد فضایی ایده آل و متفاوت در بالکن منزل به طراحی فضای سبز برای بالکن بپردازید تا افراد خانواده بتوانند از فضای بالکن بهترین استفاده را ببرند. وجود یک فضای سبز دلباز و چشم نواز در محیط زندگی می تواند آرامش وصف ناپذیری را به شما انتقال دهد بنابراین بهتر است در هنگام طراحی فضای سبز تراس و پاسیو و  بالکن و … توجه لازم را به خرج دهید.

دیزاین فضای سبز برای تراس : برای جلوگیری از یکنواختی و ایجاد تنوع در فضای تراس بهتر است از اکسسوری ها و مبلمان مخصوص فضای سبز و گیاهان آپارتمانی زیبا استفاده کنید همچنین برای ایجاد فضای سبزی چشم نواز در تراس یا بالکن می توانید از گلدان های بزرگ و کوچک و فلاورباکس ها استفاده نمایید که گلدان های زیبا تراس و بالکن شما را به باغی کوچک و باصفا تبدیل می کنند. می توانید برای صرفه جویی در فضای تراس و یا بالکن شلف های دیواری را روی دیوار نصب کنید سپس گلدان ها را روی شلف دیواری قرار دهید. اگر تمایل دارید از فضای تراس برای دورهمی خانوادگی استفاده کنید نباید فضای بالکن را شلوغ کنید و بهتر است مکانی مناسب را برای چیدن گلدان ها،  طراحی و زیبایی تراس ها با فضای سبز در نظر بگیرید.

زیبایی تراس ها با فضای سبز
زیبایی تراس ها با فضای سبز

چگونه تراس کوچک خود را تزئین کنیم؟ برای اینکه یک فضای زیبا و شیک در بالکن خود درست کنید و دکوراسیون شیک و زیبا برای بالکن خود انتخاب کنید باید به چند نکته توجه کنید:

٭ استفاده از مبلمان زیبا در دکوراسیون بالکن در همه ی فصل ها مخصوصا فصل تابستان یکی از بهترین ایده برای طراحی یک فضای شیک و زیبا در دکوراسیون بالکن است.شاید بدلیل کوچک بودن بالکن خانه اصلا فکر مبل نباشید اما هرچقدر هم تراستان کوچک باشد مبل به اندازه ی آن میتوانید پیدا کنید.

٭ اگر تراس یا بالکن کوچک دارید حتمی از گل و گیاه برای تزئین آن بیشتر استفاده کنید استفاده از گل و گیاه و تابلو برای تزئین دیوار بالکن یکی از بهترین ایده ها برای طراحی دکوراسیون شیک و زیبا است اگر از وسایل مناسب استفاده کنید باعث شیک و زیبا شدن بالکن شده و کوچک بودن آن اصلا به چشم نمیاید.

٭ اگر تراس یا بالکن شما در کنار اتاق خواب است میتوانید فضای اتاق خواب و تراس یا بالکن را باهم تزئین کنید و از تراس به عنوان یک فضای زیبا برای سرو چای و یا  استراحت و مطالعه استفاده کنید.

٭  در دکوراسیون تراس کوچک از تمام فضای موجود استفاده کنید برای مثال نصب قفسه در دیوار برای قرار دادن گل و یا سایر وسایل یکی از بهترین ایده ها برای استفاده ی بیشتر از فضای بالکن و تراس است.

٭ اگر فضای کمتری برای قرار دادن وسایل هایی که بیشتر علاقه دارید در بالکن و تراس باشد دارید میتوانید از مبلمان تاشو و یا میز غذا خوری کوچک و تاشو استفاده کنید و از بالکن به عنوان یک اتاق استفاده کنید.

زیبایی تراس ها با فضای سبز
زیبایی تراس ها با فضای سبز

ایده هایی برای دیزاین فضای سبز برای تراس

۱- از رنگ‌آمیزی نترسید دیوارهای سیمانی تراس و بالکن به کمک چند قوطی رنگ به‌طور شگفت‌انگیزی تغییر می‌کنند. با این روش رنگ‌های شاد و زیبایی را به فضای بالکن و تراس راه دهید.

۲- گلدان‌های روی دیوار این ایده مناسب تراس ها و بالکن هایی است که برای قرار دادن گلدان‌های گل فضای کمی در اختیار دارند. به‌ این‌ ترتیب جایی برای تعداد بیشتری از گلدان‌ها فراهم می‌شود.

۳- از المان‌های رنگی کمک بگیرید برای تزئینات تراس و بالکن رنگ‌های متنوعی را انتخاب کنید. رنگ‌های گرم، شادی و نشاط بیشتری را القا می‌کنند. رنگ‌های مکمل در کنار هم بیشتر به چشم می‌آیند.

۴- فضای داخلی بالکن و تراس را مخفی کنید با نصب سایه‌بان، پرده‌های پنل و حتی کاشت یک ردیف گیاه با ارتفاع بلند می‌توانید فضای بالکن و تراس را از دید سایرین مخفی کنید و بالکن شخصی‌تری داشته باشید.

۵- نشیمن راحتی بسازید بالشتک‌ها و کوسن‌های کوچک ،تراس و بالکن شمارا به فضایی نرم و راحت تبدیل می‌کنند.

۶- پالت های کاغذ را دست‌کم نگیرید برای ساخت نیمکت از پالت‌های کاغذ که چوبی هستند، استفاده کنید. این پالت‌ها برای قرار دادن بار در کف انبارها مورد استفاده قرار می‌گیرند و با کمی خلاقیت به نیمکت تبدیل می‌شوند.

۷- اگر تراس شما بلند است تاب نصب کنید یک ایده فانتزی و جالب برای پر کردن فضای تراس های بزرگ استفاده از تاب‌های فانتزی است که برای بالکن‌های با سقف بلند بهتر جواب می‌دهد. کودکان از این ایده به‌ شدت استقبال می‌کنند!

زیبایی تراس ها با فضای سبز
زیبایی تراس ها با فضای سبز

۸- فضایی شاعرانه با ریسه‌های نوری قرار دادن ریسه‌های نوری به‌صورت عمودی بر روی دیوار ایده جالبی برای نورپردازی فضای بالکن است. علاوه بر این می‌توانید این ریسه‌ها را در حاشیه لبه بالکن قرار دهید یا از حفاظ‌های بالکن به‌ عنوان پایه استفاده کنید.

۹- سایه بسازید حصیرهای مختلف و همین‌طور چترهای بزرگ انتخاب مناسبی برای ایجاد سایه در بخشی از تراس ها و یا بالکن هستند. در صورت امکان می‌توانید با پرده‌های برزنتی هم سایه بسازید.

۱۰- صندلی‌های تاشو در فضاهای خیلی کوچک بالکن‌های خیلی کوچک و جمع‌وجور به کمک میز و صندلی‌های تاشو به فضایی برای نوشیدن یک فنجان چای تبدیل می‌شوند.

۱۱- میزهای کم جا نصب کنید این میزها برای بالکن‌های کوچک کاملاً کاربردی هستند و می‌توانند در کنج نرده‌ها یا بر روی لبه‌های کناری نصب شوند.

۱۲- کف‌پوش چمنی داشته باشید این کف‌پوش‌های زیبا تراس را به محیط طبیعی نزدیک‌تر کرده و سرزندگی بیشتری به همراه دارند. ضمن اینکه برای بازی کودکان راحت‌ تر هستند.

۱۳- از منابع نورپردازی مختلف کمک بگیریدشمع‌های مختلف، جاشمعی‌های متنوع و همین‌طور آویزهای نوری فضای بالکن را رؤیایی و زیباتر نشان می‌دهند و محیط مناسبی جهت شب‌نشینی در بالکن ایجاد می‌کنند.

۱۴- برای خوشحالی دیگران گل و گیاه بکارید اگر می‌خواهید همسایه‌ها و عابران با دیدن بالکن شما شاد شوند گلدان را به کمک طناب از سقف آویزان کنید و با کاشت گل‌های آویزی، آبشاری از گل بر روی نمای ساختمان به وجود آورید. علاوه بر این‌ها گلدان‌هایی که بر روی لبه نرده قرار می‌گیرند برای رسیدن به این هدف مناسب‌ تر هستند.

۱۵- خانه‌ای برای پرندگان رفت‌وآمد پرندگان می‌تواند حال و هوای بالکن یا تراس شما را تغییر داده و آن را به محیط طبیعی نزدیک‌تر کند و در نتیجه اثرات آرامش بخشی بیشتری به همراه داشته باشد.

۱۶- صندلی های معلق : یکی دیگر از راه هایی که جنبه سرگرم کننده و راحتی در تراس یا بالکن شما ایجاد می کند استفاده از صندلی های معلق و آویزان می باشد.این نوع صندلی ها که مانند تاب می باشند بسیار راحت هستند و کاربرد های متفاوتی نیز دارند.اگر تراس شما فضای کافی برای قرار دادن مبل را ندارد بهتر است از صندلی معلق استفاده کنید.

۱۷- استفاده از کفپوش : اگر تراس یا بالکن شما باریک و کوچک می باشد اصلا نگران نباشید.شما می توانید با نصب یک کفپوش سبک و زیبا کاری کنید که تراس یا بالکن شما بزرگتر و دلبازتر نشان دهد.

۱۸- میز های کم جا : برای صرفه جویی در فضای تراس میز هایی وجود دارد که به نرده ها نصب می شوند و به شما این امکان را خواهد داد که از تمام فضای بالکن استفاده کنید.این میز های کم جا و کوچک باعث جذابیت بیشتر فضای شما خواهد شد و تراس شما را به فضایی متفاوت و بامزه تبدیل می کند.

زیبایی تراس ها با فضای سبز
زیبایی تراس ها با فضای سبز

۱۹- استفاده از صندلی های ظریف و تک نفره : اگر شما شخصی هستید که در خانه تنها زندگی می کنید و خانه شما دارای تراس و بالکن نیز می باشد می توانید با یک طراحی زیبا یک محیط دنج یک نفره برای خود دست و پا کنید. با خرید یک میز و صندلی کوچک مخصوصا اگر رنگ آن شاد هم باشد می تواند زیبایی تراس شما را دو چندان کند.

۲۰- استفاده از صندلی های شیک و راحت : تراس خانه جایی است که شما می توانید در یک فضای کوچک و شیک در هوای آزاد وقت خود را بگذرانید یا برای نوشیدن یک چای از آن استفاده کنید.اولین نکته برای طراحی یک تراس یا بالکن زیبا استفاده از صندلی های شیک و کوچک می باشد که در عین راحتی زیبا نیز باشند.با کمی خلاقیت می توانید، شکل دیزاین فضای سبز برای تراس خود را طوری طراحی کنید که توانایی پذیرایی از یک مهمان در آن فضا را نیز داشته باشید.

٭٭٭ تراس آپارتمان قسمتی مهم از خانه می باشد که شما با یک خلاقیت ساده می توانید این مکان کوچک را به فضایی شیک و دنج تبدیل کرده و از حضور در آن لذت ببرید.مهمترین دلیلی که افراد تراس خود را رها می کنند عدم آگاهی و اطلاعات درباره طراحی تراس یا بالکن می باشد. ٭٭٭ سپاس

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید