پکیج آسانسور

0
481
پکیج آسانسور
پکیج آسانسور

تنها راه انجام دادن کارهای عظیم، دوست داشتن کاری است که میکنید.اگر تا الان آنرا پیدا نکردید، به گشتنتان ادامه دهید و تا زمانی که آنرا پیدا نکردید، متوقف نشوید.

پکیج آسانسور : همانطور که می دانید آسانسور یا بالابر وسیله ای برای انتقال از طبقه ای به طبقه دیگر در ساختمانهای مختلف می باشد و در واقع اتاقک متحرکی است که می توان توسط آن به طبقات بالا یا رفت. در تعریفی مشابه ، آسانسور به مجموعه تجهیزات حمل و نقل گفته می شود که انتقال عمودی مردم و یا وسایل بین طبقات ساختمان را فراهم می نماید. یک آسانسور توسط موتور آسانسور نیروی لازم برای حرکت عمودی کابین را فراهم می کند. همچنین فرمانهای لازم برای توقف های خودکار و کنترل آسانسور توسط تابلو فرمان آسانسور انجام می شود.

آسانسور از لحاظ نحوه وارد شدن نیروی محرکه به کابین آسانسور به چهار دسته کلی تقسیم می گردد:

* آسانسور کششی

* آسانسور هیدرولیک

* آسانسور وینچی

* آسانسور مغناطیسی

پکیج آسانسور
پکیج آسانسور

پکیج آسانسور چیست؟ منظور از پکیج در صنعت آسانسور وارد کردن کلیه قطعات آسانسور از یک کمپانی خارجی میباشد . که این موضوع در حال حاضر تبدیل به سود جویی افراد زیادی در صنعت آسانسور گردیده چراکه هیچ کمپانی آسانسوری در دنیا وجود ندارد که تمام قطعات آسانسور را از صفر تا صد خودش تولید کند .حال آنکه یکسری شرکت از بی اطلاعی کارفرمایان ساختمانی از این موضوع سو استفاده کرده و ادعا میکنند که پکیج وارداتی آنها کاملا ساخت کمپانی خاصی میباشد که به هیچ عنوان صحیح نمیباشد.

نصب آسانسورهای پکیج و ترکیبی

آسانسورهای نصب شده در ساختمانها بطور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:

۱- آسانسورهای ترکیبی (assemble)

۲- آسانسورهای پکیج (package)

آسانسورهای ترکیبی به مجموعه آسانسورهایی که هر کدام از قطعات از یک برند و مارک جداگانه بوده و کل آسانسور مجموعی از چندین برند باشد به اصطلاح آسانسور ترکیبی و مجموعه ای نامیده میشود. آسانسورهای مونتاژی یا آسانسور پکیج به آسانسورهایی که تمامی قطعات از یک برند واحد بوده و تمامی اندازه ها و اجزای آسانسور با توجه به نقشه واحد منحصر به فرد چاه آسانسور خاص طراحی و تولید شده باشد آسانسور پکیج نامیده می شود.

 آسانسورهای ترکیبی (assemble) : معمولا قطعات این آسانسورها از کشورهایی مانند ایتالیا ، آلمان ، اسپانیا ، ژاپن و چین وارد و یا حتی در ایران تولید می شود و تقریبا تابلو فرمان تمامی آسانسورهای ترکیبی در ایران طراحی و تولید میگردند.

مزایا

٭ هزینه پایین نصب این نوع آسانسورها

٭ هزینه پایین سرویس و نگهداری و تعمیرات این نوع آسانسورها

٭ هزینه پایین حمل و نقل قطعات به دلیل موجود بودن اکثر قطعات در بازار ایران

٭ نیاز به زمان کمتر جهت اجرا و تحویل پروژه به دلیل آماده و موجود بودن تمامی قطعات در ایران

٭ تأمین آسانتر قطعات یدکی به دلیل موجود بودن تمامی قطعات و آشنایی اکثر شرکتها با الگوریتم نصب و رفع خرابی

٭ عدم انحصار در نصب و رفع خرابی

٭ قابلیت خرید قطعات به صورت جزیی

معایب

٭ کیفیت طراحی پایینتر نسبت به آسانسورهای پکیج به دلیل قابلیت استفاده از برندهای نامعتبر

٭ پراکندگی کیفیت و نوع قطعات نسبت به یکدیگر، بعنوان مثال : اگر تمامی قطعات از بهترین مدل باشند اما فقط یک قطعه نامرغوب استفاده شود کیفیت و کارایی کل سیستم افول خواهد نمود.

پکیج آسانسور
پکیج آسانسور

٭محدودیت در سرعت و تعداد توقف

آسانسورهای پکیج (Package) : تمامی قطعات از کشور سازنده وارد شده و هیچ یک از قطعات این نوع آسانسورها در شرکت دیگر تولید نمی گردد.

مزایا

٭ کیفیت فوق العاده در طراحی و تولید قطعات

٭ عدم محدودیت در سرعت ، تعداد توقف

٭ خرابی های کمتر در مقایسه با آسانسورهای ترکیبی

معایب

٭ هزینه فوق العاده بالا

٭ نیاز به زمان بیشتر جهت اجرا و تحویل پروژه به دلیل موجود نبودن هیچ یک از قطعات در ایران

٭ سرویس و نگهداری و تعمیرات منحصرا از طرف شرکت وارد کننده انجام میگیرد.

٭ محدودیت در تأمین قطعات به دلیل تحریمها

٭عدم قابلیت خرید قطعات به صورت جزیی

 هزینه پکیج آسانسور : اگر معیار اصلی شما برای انتخاب آسانسور توجه به عرف متداول بازار در انتخاب قطعات است و از سوی دیگر اقتصادی بودن آسانسور به لحاظ قیمت برای شما اهمیت دارد بهتر است این پکیج را انتخاب کنید .

موتور الکمپ که در بازار تحت عنوان ایتالیایی به فروش میرسد و البته از گارانتی معتبر شرکت سازنده در ایران برخوردار است ، همراه با تابلو آریان دو دور که یکی از مشهورترین برندهای تابلو آسانسور در ایران است همراه با یک کابین MDF زیبا با طرحهای متنوع میتواند حداقل انتظارات مصرف کنندگان را بر اساس عرف متداول بازار تامین کند.

موتور الکمپ به لحاظ قدمت حضور در بازار ایران و اعتبار برند به عنوان یک موتور ایتالیایی اصیل ، برای بسیاری از سازندگان و کاربران آسانسور در ایران شناخته شده است و البته کارایی و کیفیت مناسب مورد انتظار از یک موتور دو دور را نیز دارد .

اگر میخواهید در معرفی آسانسور به خریداران ساختمان از نامهای آشنا برای خریداران استفاده کنید در انتخاب این پکیج تردید نکنید. ضمن اینکه استفاده از موتور الکمپ و تابلو آریان و یک کابین MDF میتواند تا حدود زیادی به لحاظ کیفیت آسایش خاطر لازم را برای شما و کاربران آسانسور فراهم آورد .

از سوی دیگر شما با توجه به اجناس و قطعات این پکیج بهترین انتخاب را به لحاظ قیمت داشته اید میتوانید مطمئن باشید که با این هزینه نمی توانید قطعات و اجناس مناسب تر را برای آسانسورتان در بازار ایران بیابید .

اگر ساختمان مورد نظر شما پرتردد و یا دارای کاربری عمومی است و از سویی بهینه بودن هزینه نیز برای شما اهمیت دارد توصیه ما این است که در سفارش این پکیج از درب تمام اتوماتیک یاران و تابلو آریان دارای درایو استفاده کنید. با انتخاب این دو مورد مابه التفاوت هزینه درب های طبقه و تابلو به هزینه کل پکیج اضافه میگردد.

پکیج آسانسور
پکیج آسانسور

ویژگی های تاثیرگذار در قیمت آسانسور

٭ انتخاب برند قطعات برای خرید و فروش آسانسور : برای فروش و خرید آسانسور جدای از هزینه مالی برند قطعات مهمترین فاکتور میباشد زیرا موتور آسانسور و اجزای دیگر و به عنوان مثال ریل آسانسور و تابلو فرمان و دیگر اقلام باید به بهترین شکل ممکن با هم به اصطلاح مچ باشند تا بیشترین کارایی را از آن بهرهمند شوید، برند قطعات خود میتواند باعث نوسان رنج قیمت آسانسور شما شود و قیمت دلخواه شما براورد شود.

٭ انتخاب سرعت آسانسور : مهمترین نکته در انتخاب سرعت برای خرید آسانسور مقدار ترافیک مجموعه میباشد به عنوان مثال ترافیک یک پاساژ بیشتر از یک واحد مسکونی میباشد پس سرعت آسانسوری که انتخاب میکنید و سفارش میدهید برای یک پاساژ باید بیشتر از واحد مسکونی باشد که البته نکات و الگوریتم هایی برای این موضوع وجود دارد این الگوریتم بر اساس ارتفاع سازه و طول مسیر حرکت میباشد هرچه سازه بلند تر سرعت آسانسور باید بیشتر باشد.

استعلام قیمت آسانسور

استعلام قیمت آسانسور با توجه به نوع پروژه شما متفاوت میباشد و حداقل 3  ساعت و حداکثر 24 ساعت زمان لازم است تا استعلام قیمت آسانسور و ارائه قیمت روز آسانسور به شما ارائه شود . با توجه به قیمت ارائه شده و صحبت های شما با مدیر فروش شما میتوانید برای خرید آسانسور اقدام نمایید.

پکیج آسانسور
پکیج آسانسور

٭ نکات خرید و نصب آسانسور ٭

مهم ترین قطعات آسانسور ریل، موتور، کابین و تابلو فرمان آن می باشند، بنابراین توجه به کیفیت آنها بسیار حائز اهمیت است. نصب آسانسور باید توسط افراد حرفه ای و مجرب صورت گیرد تا کوچکترین نقصی در عملکرد آنها پیش نیاید. آسانسور در فضای بین راه پله ها نصب می شود و قابل نصب هم در خانه های قدیمی و هم خانه های جدید است، البته انجام اینکار نیاز به یک طراح ماهر و مشاوره با وی می باشد. شرکت های مختلفی برای طراحی و نصب آسانسور وجود دارند که که دارای پروانه فعالیت بوده و از اعتبار برخوردار می باشند. این شرکت ها بر اساس استانداردهای لازم اقدام به نصب آسانسور می کنند و می توان از ایمنی کار آنها مطمعن بود. سازندگان آسانسور تمام تلاش خود را می کنند تا آسانسوری بسازند که به راحتی قابل استفاده بوده و از ایمنی لازم برخوردار باشد. آسانسور به دلیل قطع برق ساختمان، استفاده نادرست از آن و نقص الکتریکی و یا مکانیکی ممکن است متوقف و عملکرد آن مختل گردد، بنابراین باید از افراد متخصص در جهت رفع این نواقص استفاده نمود. ایمنی آسانسور همواره مورد توجه سازندگان است از این رو یک آسانسور مجهز به سیستم تهویه، ترمز، زنگ خطر، تلفن ارتباط با اتاق فرمان و … می باشد. افراد به راحتی می توانند به آسانسور دستور مبدا و مقصد بدهند و تنها با فشار دادن یک دکمه از طبقه ای به طبقه دیگر بروند. مهمترین نکته ای که هنگام استفاده از آسانسور باید مد نظر قرار داد توجه به ظرفیت آسانسور است. استفاده از آسانسور با ظرفیت بیش از حد مجاز باعث ایجاد اختلال در عملکرد آسانسور شده و کابین به صورت غیر طبیعی در بین طبقات متوقف می شود.

پکیج آسانسور
پکیج آسانسور

یکی از مسائلی که همواره در بحث آسانسور مطرح می شود سقوط آنها است. دلایل مکانیکی متعددی ممکن است منجر به سقوط آسانسور شوند. اما در حال حاضر با پیشرفت علم و تکنولوژی و نصب تابلو فرمان های میکروپروسسوری خطر سقوط آسانسور کاهش یافته و ایمنی آنها بالا رفته است. آسانسورهایی که امروزه ساخته می شوند مجهز به حسگر هستند که هنگام بروز حادثه به صورت اتوماتیک قفل می شوند و علاوه بر نگه داشتن آسانسور به صورت مکانیزه برق آن را نیز قطع می کنند. وقتی قفل درب آسانسور دچار مشکل شود و درست کار نکند ممکن است افراد هنگام ورود به آن به داخل چاه آسانسور سقوط کنند. به خاطر این موضوع شرکت های سازنده و نصب کننده آسانسور یک لامپ برای تامین روشنایی در آسانسور و یک آینه رو به روی درب ورودی تعبیه می کنند. وجود نور در اتاقک باعث می شود فرد به راحتی وارد آسانسور شده و وجود آینه نیز موجب می گردد فرد تصویر خود را در آن مشاهده نماید. از این رو با خیال راحت وارد آسانسور می شود و از ایمنی آن اطمینان حاصل می نماید.

٭٭٭ به یاد داشته باشیم خرید یک پکیچ آسانسور خود نوید یک آسانسور خوب را نمیدهد بلکه نصب یک آسانسور خوب باید تحت نظارت و کنترل مهندسی دقیق و چک کردن تمام مراحل توسط دستگاه های دقیق اندازه گیری توسط مهندسین این امر باشد. ٭٭٭

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید